Dysk twardy nie chce wykonać chkdsk i się zawiesza

Witam. Ostatnio zrobiłem formata ( robię to bardzo często bo system często się psuje ). Powód jest taki że czy przeglądam strony internetowe czy robię coś innego to się normalnie wiesza. Zdaje mi się że to problem z dyskiem. Proszę poradcie co mam zrobić. I jeszcze jak daje chkdsk to mi nie chce iść do końca tylko się zawiesza. Pozdrawiam. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Stery od grafy zainstalowane ?

Wszystkie stery najnowsze!

Pobierz hdtune i sprawdź nim dysk na okoliczność błędów. Skanowanie pełne.

Proszę o zmianę tytułu na bardziej konkretny.

Użyj opcji zmien.gif

Pomocne może być zapoznanie się z TYMI informacjami.

bardzo często?jak często? bo naprawienie doraźne to swoją drogą ale lepiej by wykryć ogólny powód tych awarii…nie masz przypadkiem płytki uszkodzonej od OS? też mi się zdarzyło to pytam. ewentualnie trwale uszkodzony sektor.

Gdy włączam ten test HD Tune to mi się zacina ( dokładnie nie wyświetli się tylko “burst rate” ) i następuje zawieszenie i tylko reset pomaga ( tzn. jak zresetuje to po ponownym uruchomieniu mam czarny obraz, muszę wtedy całkiem wyłączyć kompa wyłączyć i włączyć ups’a i dopiero wtedy się uruchomi ). I jeszcze jak chce sprawdzić te błędy sektora to też się zacina.

P.S. format robię wtedy kiedy czuję że mi kompa zamuli max. 1 miesiąc się trzyma ale robię nie raz tak że raz zrobię format i na 2 czy 3 dzień kolejny bo też coś zamula,

Wpisz w uruchom “chkdsk /r”, zatwierdź “T”, enter i restart kompa.

Formatowanie partycji robisz pełne, jeśli nie, to zrób? Możliwe, że masz bad sektory na dysku.

Podaj napięcia zasilacza z biosu. Co to za zasilacz?

Sprawdź płytę główną i zasilacz czy nie ma spuchniętych kondensatorów, jak w linku poniżej

http://gutek.neostrada.pl/gutek/kondensatory.htm

płyta i zasilacz nie mają spuchniętych kondensatorów. Zasilacz nazywa się FEEL III 350 ATX.

Takiety typu problemu zazwyczaj są winą instalacji systemu.Np. po instalowaniu systemu występuja niekrytyczne błędy ale póżniej się one wlasnie tym objawiaja polecam sparwdzic w dzienniku zdarzen na samym dole jak przebiegla instalacja.