Dysk twardy nie działa

topic

Jak sprawdzić, czy dysk jest dobrze podłączony? Bo gdy próbuję wejść na dysk pojawia się komunikat “Dysk w stacji dysków E: jest niesformatowany. Czy chcesz go sformatować teraz?” Próbowałem wybierać TAK, ale formatowanie w pewnym momencie się zatrzymuje, więc chcę sprawdzić, czy jest dobrze podłączony.

Jak to zrobić?

Wydaje mi się że gdyby był źle podłączony to nie było by go widać w ogóle,albo by ci sypneło bsodem wejdź w zarządzanie dyskami i z pod zarządzania spróbuj go sformatować.

Formatowanie zatrzymało się na 16% ( bez komunikatu, po prostu dalej nie idzie ). Poczekam jeszcze 15 minut i zobaczę.

A i jeszcze historia tego co się stało ( może to pomoże ):

Na tym dysku miałem folder o nazwie “Gry2”, w nim kilka gier. Pewnego razu gdy chciałem odinstalować jedną z gier pojawił się komikat “Nie można usunąć folderu “tu nazwa folderu”. Katalog nie jest pusty”. Patrzę, a folder JEST pusty. Zostawiłem to, wkońcu co mi to przeszkadza, skoro dysk ma 92 GB. Później to samo stało się z innymi folderami z folderu “Gry2”, ale nie z innymi folderami z dysku. Później, gdy wchodziłem do tych folderów pojawiał się komunikat “Dysk E: Jest niesformatowany. Czy chcesz go sformatować teraz?” Znowu to zostawiłem. Po pewnym czasie dysk przestał działać, w tym momencie właśnie siedzę.

PS: Gdy to pisałem formatowanie doszło do 17%.

Poczekaj spokojnie ,jak dysk ma parę GB może to chwilkę potrwać.

Teraz od 20 minut stoi na 20%. Coś mi się zdaje, że to formatowanie nie skończy się zanim ten dzień minie. Ciekawe jest, że system nie wie, jaki system plików jest na dysku. Na innych dyskach pokazuje “NTFS”, a na tym nic.

Edytowałem wtedy wcześniejszy post, przeczytaj, bo zdaje mi się że nie widziałeś.

Widocznie dysk ma uszkodzone sektory, stąd tak długie formatowanie.

Aha… ,może dysk ma bad sektory,coś faktycznie jest z nim nie tak,podłączony musi być dobrze bo by system go nie widział a ty byś raczej zobaczył bsoda,kiedyś baaardzo dawno temu reperowałem dysk programem Drive Fitness Test ,ale to było dawno teraz są inne narzędzia pewnie do tego ,nie doradzę ci nic niestety.

Zrobiłem skan Drive Fitness Test’em. Oto wynik:

http://yfrog.com/09dsc00214mfj

Co robić dalej?

I jeszcze pytanie:

Ostatnio strasznie zwolnił mi się system. Czy to może być wina tego dysku? System też się wolno uruchamia.

Problem z dyskiem ,raczej chyba niestety pada.

Może ktoś jeszcze orientuje się w tym temacie? Może jeszcze coś da się zrobić?

Jaki model firma tego dysku.Wyczytałem że to jest błąd odczytu sektora i da się to chyba naprawić.Odpal na nowo DFT i na tym dysku zrób opcje Erase Disk/Sector Repair,po tym zrób opcje Quick scan lub coś w tym stylu jak wynik będzie 0x00 to jest ok.Lecz przed tym podaj model dysku bo może producent udostępnia narzędzia do naprawy.

Ogromne podziękowania z mojej strony dla użytkownika Łukash. Pomógł mi rozwiązać problem.

Należało usunąć wszystkie partycje tak, aby powstał jeden dysk, później zainstalować od nowa system, podzielić od nowa partycje i potem je sformatować.

Temat do zamknięcia.