Dysk Twardy - nie włącza się bios

Witajcie,

mam mały problem, komputer nie działał on ma z 10lat wczoraj rozebrałem go do gołej obudowy, zmieniłem pastę na procesorze zresetowałem bios złożyłem i próbowałem odpalić po włączeniu ekran zostawał czarny w nieskończoność, później odłączyłem twardziela i włączyłem komputer ponownie kilka sekund i już byłem w biosie, czyli wina może leżeć ze strony twardziela, myślałem żeby podłączyć go do tego potwora co teraz mam ale … http://www.amazon.com/WESTERN-DIGITAL-WD-ENHANCED-WD400BB-00DEA0/dp/B007DGBMN8 <— to jest ten dysk

Jest możliwość, że z pendrive odpale jakiegoś ubuntum i sformatuje HDD?

Wiesz co nie zalecam na starych komputerach wkładać i wykładać różnych rzeczy, może się zrobić zwarcie (miałem tak niedawno) nie zalecam próbować, ale jeżeli ci zależy oczywiście możesz zrobić to co chcesz, czasami wyjdzie dobrze, ale też czasami nie…

Ja jak testowałem na swoim komputerze starym z ok. 11-12 lat, zadziałał on wtedy gdy wymieniłem zasliacz na inny z mojego poprzedniego komputera z 2008 r. wtedy włączył się ekran Windka 2000 no i było cacy. Ale tak się ciął, że musiałem wyłączyć bo nawet myszką nie dało się jeździć po ekranie.

Nagraj MHDD na CD, zrób zerowanie dysku, wklej zdjęcie z smart dysku funkcja F8 i scanowania powierzchni F4. Zworka na dysku ustawiona na Master.

http://www.fixitpc.pl/topic/141-mhdd-po … a-obslugi/

Jak to taki stary komp, porządna konserwacja i sprawdź kondensatory elektrolityczne na płycie i resztę.

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym górnym rogu Swojego posta. Dobrze zatytułowany temat daje szansę na szybszą pomoc. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

Chętnie bym to zrobił ale gdy mam podłączony dysk to nie uruchamia się nawet bios

No to chyba dysk uszkodzony, sprawdź na innym.

Sprawdź taśmę,połączenia, wtyczki i zworki na dysku, czy jest OK.

Jak podepniesz samo zasilanie do dysku, słyszysz, że się talerze kręcą?

hahahaha, nie zgadniecie co się stało :slight_smile:

Gdy mam podłączony dysk tylko do zasilania dzieje się jak wcześniej czyli czarny ekran w nieskończoność xD

Trzeba inny dysk, a ten do utylizacji?

Sprawdź na innym dysku, bo może również zasilacz mieć problem?

odpalam właśnie xubuntum i zobacze co się bd działo

nie odpale xubuntum z pendrive nie wiem dla czego a płyty nie mam