Dysk twardy - ocena kondycji

WItam, Proszę o ocenę dysku, poniżej raport z Crystal Disk. Dysk ma niecały rok.

A coś się dzieje?

Gwarancja, podstawa parametr 05.

Ale ma tylko 291 godzin pracy?

A daj jeszcze screen smart dysku z najnowszego HD Tune Pro 5.70, opcja health.

Generalnie zastawia mnie jego moim zdaniem głośna praca. “Rzęzi” jak w starych PCtach.
Bardzo możliwe, że tyle godzin pracy bo używam kompa dość rzadko.

Masz gwarancję - serwis.

Coś tu na Forum pisano, że to kiepskie dyski?

Całkiem logiczne, że realokowany sektor powstał na skutek parametru BD.
Parametr BD wskazuje, że głowica zapisująca musiała być poza normalnym zakresem podczas pracy: https://kb.acronis.com/content/9124 , czego wynikiem jest przerwa w zapisie. Jest następnie wznawiany lub jak w tym przypadku realokowany w bezpieczny region dysku.

Także częstotliwość występowania błędów w locie, błędy w pozycjonowaniu i liczba błędów odczytu mogą wskazywać na problemy mechaniczne/elektromechaniczne dysku.

Ok, dzięki wielkie za opinie. Pomożecie sformułować opis do reklamacji? Będę wdzięczny.

Podstawa:

  • parametr smart 05 + możesz dać screen (tu każda wartość inna od zera kwalifikuje dysk do wymiany)
  • głośna praca (rzęzi)
  • inne

Dysk wysłany na gwarancje. Po dwóch dniach otrzymałem informacje, że w związku z brakiem możliwości naprawy i wymiany na nowy otrzymuje zwrot pieniędzy.
Chciałem podziękować za wskazówki, uniknąłem uszkodzenia dysku i mogę zakupić nowy. Nawet nie podejrzewałem, że można sprawdzić stan dysku i ubiegać się o reklamacje.
A tak w ogóle jaki dysk możecie polecić jeśli chodzi o 2TB ?7200 i 64mb pamięci podręcznej? Przyznam się, że Segate’a raczej nie kupie bo sami widzicie że siadł po 290 godz pracy.