Dysk twardy..problem

To znowu ja:D

Udało mi sie podłączyć przypadkiem nowy dysk WD 200GB - męczyłem się ale po 30min udało się przypadkiem w biosie ustawić tak jak trzeba…wchodze do windowsa…potem w mój komputer patrze jest dysk!! Chce wejść na niego wiec kilkam 2 razy wyswietla infi, ze dysk nie sformatowany więc go formatuje do NTFS po czym wchodze na niego a tem patrze…Całkowity rozmiar 186GB!! Co zrobić aby było 200GB - bo taki mam dysk??

A i jeszcze jedno jak zrobić aby ten dysk był jako D bo teraz wyśiwtla sie jako F ( Chce aby A to stacja dykietek, C to dysk 20GB(stary)D to nowy dysk 200GB, E to DVDrom a F to DVDRW…jak to zrobic??

PS Jak możecie to podajcie tez linki do programów:D…

200 GB to tylko tak dla picu jest napisane. ja mam 120 GB (tak mam napisane na dysku) ale jego rzeczywisty rozmiar to tylko 111 GB. Z seagate’em tak samo - niby 50 GB ale rzeczywisty rozmiar to kolo 55. Nic nie poradzisz. I każdy tak ma :slight_smile:

2 pytanie:

panel sterowania >> narzedzia administracyjne >> magazyn >> zarzadzanie dyskami.

kilkasz PPM na dysk i z menu wybierasz “zmien litere dysku”

Ale ja tam nie mam D mam od F dalej…

Nie masz D bo pewnie jest zajeta przez cd-rom. na poczatek dyskowi d przydziel jakakolwiek litere - w ten sposob zwolni sie litera d. To samo zrob cd-rom’ami.

lub :

jednemu cd-rom’owi nadaj litere f

potem drugiemu litere e

potem nowemu dyskowi litere d

Zrobiłem tak…ale teraz jak chce ustawic 1 CD na E to jest ok a jak chce dac 2 na F to nie ma F

a co jest obecnie na f ? podaj litery i jakie dyski są pod nimi ?

zrobiles po kolei tak jak powiedzialem?

nic nie było ale restart komap wszystko załatwił już jest ustawione tak jak trzeba

czyli wszystko jest juz tak jak chciales ?

jasne wszystko ok