Dysk twardy resetuje się w czasie pracy

Witam!

Mam nietypowy problem z moim dyskiem twardym WD5000AADS. Otóż zaczął się on resetować. Poznałem to po jego charakterystycznych dźwiękach uruchamiania, które mogę usłyszeć przy każdym włączeniu komputera. Problem pojawił się nagle, dysk przestał pracować, a system całkowicie się zawiesił i czerwona dioda LED dysku nie mrugała. Zresetowałem więc komputer. Wszystko było w porządku, komputer się uruchomił, ale po pewnym czasie pracy znów to samo. Ponownie zrobiłem reset komputera i to samo. Postanowiłem całkowicie sformatować dysk i zainstalować system ponownie. Problem ustąpił. Lecz dziś znów się pojawił. Po restarcie komputera dysk znów się zaciął, więc znowu zresetowałem komputer i teraz nic się nie dzieje. Postanowiłem założyć wątek, bo obawiam się, że problem znów wróci. Oczekuję na odpowiedzi. Dziękuję i pozdrawiam.

Zakładka Health z HD Tune:

1436785.jpeg

Jedyne co da się zauważyć

Witam! Już kiedyś zakładałem wątek o dysku twardym - dokładnie 15.08.2012 i te 2 błędy były już obecne. Wtedy nie miałem z dyskiem żadnych problemów, aż do teraz.

Sprawdź/wymień kable zasilające.

Tylko w tym problem, że teraz nic się nie dzieje i dysk pracuje cały czas.

@EDIT: Zrobiłem krótki test i odłączyłem kabel zasilający dysku, a następnie podłączyłem ponownie (podczas pracy dysku). Dysk faktycznie uruchomił się ponownie, ale powrócił błyskawicznie do pracy i system się nie zaciął, a kiedy samoczynnie się resetuje to już nie działa i system się zacina (zamraża).