Dysk twardy trzeszczy

Witam

Przez pewien czas , skerzypi’’ mi dysk twardy

Dysk to 500GB Western Digital WDC WD5000AAKS-00V1A0 ATA Device (SATA)

test SMART

23hulqu.jpg

Zakurzony raczej nie jest tak bardzo, mogę go delikatnie tzw. przedmuchać powietrzem nie wiem czy to coś da.

Na nowym zasilaczu dysk trzeszczy mniej, ale nadal słychać odgłosy

Dodam że nie skrzypi na głośno od czasu do czasu jak bardziej pracuje

Dysk ma 1,5 lat

Ja bym już kopiował ważne dane na pamięci/dvd/itp. skoro dysk skrzypi i trzeszczy.

Też o tym pomyślałem…

Zauważyłem, że na nowym zasilaczu już tak nie trzeszczy, żeby usłyszeć trzeszczenie muszę się trochę przybliżyć do komputera.

Nie wiem czy to jest trzeszczenie ale coś w rodzaju śrubokrętu, który skacze po ,śrubce’’ :-x

trochę może przypomina to iskrzenie, ale to nie jest iskrzenie.

Może to głupie, ale wyjmij dysk z komputera, połóż go na gąbce i wtedy posłuchaj czy to w ogóle dysk czy coś w obudowie.

Wcześniej odłączyłem dysk od zasilania aby sprawdzić czy to on trzeszczy, po odłączeniu dysku nic nie trzeszczało.

Czyli to dysk trzeszczy, najpierw myślałem że zasilacz, ale przecież zasilacz nowy :slight_smile:

Zgrałbym co ważne, a dysk na gwarancje, nie wiem co innego zrobić.

Gwarancja dysku jest do 10/14/2012, po świętach odeślę na gwarancję.

Dziwne by było jak by dysk był niesłyszalny, to nie SSD , dysk “trzeszczy” raczej mówi się na to że chrobocze i jest to jak najbardziej normalne o ile nie sprawia innych problemów . Chrobot tym większy im większa defragmentacja i bałagan systemowy ogólnie ujmują . To nie jest podstawa do gwarancji . Dodaje link , może przybliży ci dlaczego dysk chrobocze, i niech czasem nie przyjdzie ci na myśl dysk otwierać, bo to jest równoznaczne z jego zepsuciem.

http://www.youtube.com/watch?v=1qrc5578Kfs

Otwierać na pewno nie będę, filmik też widziałem.

No tak masz racje to nie SSD, niedawno robiłem defragmentację i tzw. odkurzyłem wnętrze obudowy

Na razie nie słychać trzeszczenia.

Dzięki za pomoc