Dysk twardy w laptopie do wymiany! Pomóżcie wybrać nowy

Witajcie.

Mam problem z dyskiem twardym w swoim laptopie (jest to dysk na którym znajduje się system). Wygląda na to że zakończył on już swój żywot - technologia pamięci Intel Rapid sygnalizuje stan: zagrożony. Dodatkowo użycie CrystalDiskInfo potwierdziło jego zły stan.

Wygląda na to, że konieczna będzie wymiana dysku na nowy…

W tym miejscu chciałabym poprosić Was o radę, ponieważ kompletnie nie mam pojęcia jaki dysk wybrać - po prostu nie znam się na podzespołach komputerowych…

Czy nowy dysk musi być identyczny jak ten, który jest obecnie w laptopie? A może mogę wybrać dysk innego producenta z większą ilością obrotów?

Doradźcie proszę jaki byłby odpowiedni do mojego komputera… nie ukrywam, że chciałabym aby dysk był dobry, ale możliwie jak najtańszy (warunek: musi być nowy nieużywany, oraz musi być dostępny na terenie Warszawy abym mogła go sama odebrać).

Specyfikacja techniczna mojego laptopa dostępna jest pod linkiem:

http://laptopy.benchmark.pl/test-laptop … 040ew.html

Dysk twardy: Toshiba MK7559GSXP, 750 GB, 5400 rpm

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź :slight_smile:

Pokaż screena z Crystal Disk Info (zmień ustawienia, Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC]), wszystkie parametry.

Czy rozkręcałeś laptopa, czy dysk jest w koszyku/sankach?

Zaglądnij do jakiegoś stacjonarnego sklepu komputerowego w Twojej okolicy skoro chciałbyś odebrać towar osobiście

Dysk można zamontować inny, szybszy, przykładowo firmy Western Digital - WD, bądź Seagate. Pojemność jaką wybierzesz zależy tylko od Ciebie, im większy tym droższy

przykładowo model: WD5000BPKT 500GB SATAII 16MB 7200rpm

jest to co prawda mniejszy od tego który teraz posiadasz

Nie.

Bez problemu.

Dysk 1TB (mimo że mają 5400 rpm to powinny być szybsze)

Western Digital Scorpio Blue 1TB

Seagate Momentus Spinpoint 1 TB

falcon89:

laptop nie był przeze mnie rozkręcany - nic nie ruszałam, więc niestety nie wiem w jakiej konstrukcji znajduje się dysk.

Oto screen z ustawieniami wg Twoich zaleceń:

http://img577.imageshack.us/img577/3856 … anie88.png

Panowie, pomóżcie mi proszę jeszcze w kwestii instalacji systemu na nowym dysku - też nie bardzo wiem jak się do tego zabrać.

Posiadam wypalone Recovery na DVD (niestety były one robione kilka tygodni temu, czyli po ok 2 latach użytkowania laptopa). Czy mogę w jakiś sposób skorzystać z tych płyt aby postawić system na tym nowym dysku?

Screen z Crystal dobitnie potwierdza bardzo zła kondycję dysku.

Proponowałbym czystą instalację (musiałbyś zdobyć nośnik z Windowsem w takiej wersji jaką posiadasz, pożyczyć od znajomego) wykorzystując klucz z naklejki na laptopie.

Niezbędne sterowniki znajdziesz na stronie producenta laptopa.

By uniknąć możliwych problemów z aktywacją systemu możesz skorzystać z tego poradnika kopia-aktywacji-systemu-windows-windows-office-2010-t487450.html

Dodane 25.05.2013 (So) 16:53

Jeśli chcesz skorzystać z HP Recovery http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?docname=c01904674&lc=pl&cc=pl&dlc=pl#N720

Niestety nie mam żadnej możliwości zdobycia płyty z systemem Windows 7 więc pozostaje mi tylko opcja z użyciem utworzonych płyt Recovery.

Przyznam szczerze, że jeszcze nie korzystałam z tych nośników… i stąd kolejne pytanie - czy jeśli wrzucę w laptopa nowy czysty dysk, po czym odpalę płyty Recovery wg poradnika który mi wkleiłeś - mogę być spokojna że otrzymam system z fabrycznymi ustawieniami dokładnie tak jak po pierwszym uruchomieniu laptopa (łącznie z utworzeniem na tym nowym dysku parycji Recovery) ?

Na tym nowym dysku nie utworzy się już nowa partycja recovery , stąd właśnie są te płytki by można było przywrócić swój oryginalny system za ich pomocą.

Nie masz się co martwić, system będzie w pełni legalny po przywróceniu.

Warunkiem jest tylko prawidłowe utworzenie płyt recovery, jeśli są prawidłowo wypalone, system wstanie z ustawieniami fabrycznymi.

Pozdrawiam