Dysk twardy WD od czasu do czasu nie odpala

Od pewnego czasu borykam się z pewnym problemem w moim kompie. Objawia się on tym że kiedy mam uruchomiony komputer od jakiegoś czasu i go wyłączę i po paru sekundach ponownie chcę go włączyć dysk twardy nie może “zaskoczyć”. Słychać jak kręci silnikiem i wydaje stukające dźwięki lecz nie odpala. Po kilku próbach przechodzi na następny ekran i pisze “Disc boot faliure insert disc system…” Wchodziłem tez do biosu kiedy tak się dzieje i niestety wtedy nie wykrywa tego dysku. Wymiana taśmy lub wpięcie do innego złącza SATA na płycie gł. nie pomaga. W takim przypadku muszę odczekać ok 10min i włączyć komputer i wtedy dysk odpala bez problemu za pierwszym razem. Sprawdzałem dysk różnymi programami jak np HD Tune, Active Smart i dysk nie ma żadnych bad sectorów na dodatek tablica SMART nie zgłasza żadnych problemów. Generalnie programy pokazują że wszystko z dyskiem ok.

Model dysku to: WDC WD32 00AVJS-63WDA SCSI

Dodaje także nagranie pracy dysku kiedy to nie chce się uruchomić (plik ARM) www8.zippyshare.com/v/31492358/file.html

Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu problemu.

Pozdrawiam!

Najprawdopodobniej masz inny problem. Może to być jakiś wirus, ale też tak jak piszesz uszkodzony dysk twardy lub coś innego. Czasami wywala takie komunikaty przy źle podłączonym dysku lub jakichś problemach z BIOS lub systemem plików. Sprawdź najpierw MBR http://www.dobreprogramy.pl/Paragon-Res … 24990.html. LLF próbowałeś?!? Spróbuj tym: http://www.dobreprogramy.pl/HDD-Low-Lev … 26933.html

Jak się nie uda to pewnie trzeba będzie wymienić HDD. Najlepiej było by sprawdzić działanie innego dysku, ale raczej to wina tego konkretnego dysku, więc do dzieła.

Taki komunikat: “Disc boot faliure insert disc system…” miałem jak padała mi płyta główna, kupiłem nową i problem zniknął.

ja mialem podobny problem i dalej mam z dyskiem samsunga wczesniej 250 gb w koncu po takim stukaniu padl .Teraz mam kolejna 500 samsunga z podobymi objawami mozliwe ze to wina kijowego zasilacza jaki mialem,250 SAMSUNG wymienili talerze sie zatarly,oczywiscie byly podobne problemy z wykrywaniem dysku.500 narazie mi dziala ale jako dysk ze tak powiem na smieci :stuck_out_tongue_winking_eye:

Jednak pokaż ten SMART, wykonaj programem MHDD.

Pytanie proste czy wszystko jest dociśnięte, podpięty(wciśnięty) dobrze masz dysk, użyj innych narzędzi do diagnozy dysku - http://www.dobreprogramy.pl/Narzedzia-d … ws,54.html