Dysk twardy wibruje


(Sawic) #1

http://www.allegro.pl/item452901907_tac ... a_hdd.html czy ta skrzyneczka pozwoli mi usunąc wibracjie które wytwarza dysk a pożniej przenosi na obudowę>?????


(Cosik Ktosik) #2

Wyciszy, ale jeżeli Twój dysk mocno się grzeje, to nie jestem przekonany do takiego rozwiązania. Niby jest tu coś w stylu radiatora, ale on odprowadza ciepło z góry dysku (o ile będzie przylegało do dysku). Pamiętaj, że przez bok dysku (właściwą jego obudowę), odprowadzana jest największa ilość ciepła. Ciepło to jest przenoszone na obudowę komputera. Najpierw , więc sprawdź temperaturę samego dysku, np w programie HD Tune oraz ręcznie (dotnij dysku).


(Sawic) #3

TEMPERATURA TO 28C-30C


(Adalbert) #4

Ale w stresie?

Pograj zrób benchmark w HD Tune i odczytaj temperatury. Jak poniżej 40 to luz.


(Sawic) #5

w stresie ma 31-32C, czy ta skrzyneczka nie będzie przenosiła wibracji na obudowe??? czy wibracjie dysku beda w niej slyszalne???


(Cosik Ktosik) #6

Powiem prawdę, nie podoba mi się coś ten "pojemnik" (coś jest nie tak z nim). Według mnie nie odprowadza to praktycznie ciepła, elektronika jest zasłonięta, a sam dysk ma niepewne (o ile ma) mocowanie w środku. Co po tym thermalpadzie, jak on jest montowany tylko od góry dysku. Już wolę do redukcji drgań coś w tym stylu: http://www.allegro.pl/item454815892_acu ... dysku.html


(Sawic) #7

mam wlaśnie coś takiego i to nic nie pomaga, na necie czytalem troche ze temperatury wlaśnie w taklich skrzyneczkach spadają, to co zrobic zeby usunąc drgania?


(smoq5) #8

to + to

:wink:


(Sawic) #9

ale co mi da zamontowanie chłodzenia? a może taka skrzynka coś by dała???

http://www.allegro.pl/item460292227_scy ... e_hdd.html