Dysk twardy widoczny w biosie,a na pulpicie tylko biała migajaca kreseczka

Witam ,pisze tu pierwszy raz od razu by było wiadomo nie znam sie na komputerach i oprogramowaniu
dysk 1,5 roczny na połowie dysku główny Windows 7 na drugiej pomocniczy Linux Mint ,podczas ściągania Romu do telefonu,zniknął system Windows pojawiła sie tylko w lewym górnym rogu pozioma migająca kreska po wyłączeniu systemu przez restart i włączeniu nic tyko ta kreska ,tryb awaryjny nie działa, można wejść tylko do biosu gdzie dysk jest widoczny, chciałem wgrać nowy system bez utraty danych ale program instalacyjny wyświetla monit ze system Win 7 został uruchomiony i żeby wyciągnąć płytę ale nic z tego po uruchomieniu tylko migający kursor .
Po włożeniu innego dysku z Win7 laptop normalnie działa ,nie próbowałem formatować dysku z względu na dane których nie chciałbym stracić …to by było tak w skrócie dodam ze laptop to Asus x53
a dysk o którym pisze nie działa ,zachowuje sie tak samo, w laptopie z którego był wyjęty drugi dysk do sprawdzenia, czyli tylko migająca kreseczka

Odpal instalator Windows i wybierz naprawę. Jak nie pomoże to linux live cd, wyciągasz z niego dane i stawiasz system.

Ja mam pewne obawy, czy pobierając ROM, szczególnie “nieznając sie na komputerach”, nie pobrałaś tez i jakiegoś wirusa czy innego ransomware. Bo taka zbieżnośc wygląda podejżanie.

Pancia dobrze Ci mówi, że potrzebny będzie live CD, ale przed przenoszeniem danych z tego dysku na inny komputer, to bym je dokładnie poskanował i to niekoniecznie na zasadzie “mam darmowego avasta”. :slight_smile:

tak to wirus,Linux na pena i to co chciałem zgrałem, potem format i jazda od nowa ,nigdy nie używałem na stałe antywirusa jak coś tam podłapałem to skan i antywirus do kosza pierwszy raz mi się zdarzył taki wirus ze zablokował tak dysk …dzięki

Na przyszłość miej skanery (Eset online scanner, AdwCleaner, Roguekiller, UltraAdwareKiller i FRST) jak nie chcesz kupować antywirusa i skanuj po pobraniu czegokolwiek ze stron którym nie ufasz i przeglądasz je pierwszy raz. Nie jest to ta sama ochrona, ale za darmo i możesz odpalić z nośnika zewnętrznego. Eset ma tą samą bazę w pakiecie antywirusowym i skanerze, więc znajdzie wszystko