Dysk twardy z allegro

Witam , otóż chciałbym prosić kogoś kto się zna na dyskach twardych w wyborze 20 GB dysku twardego z allegro , bo chciałbym taki kupić ale ja się nie znam i nie chciały bym się oszukać , z góry dziękuje bardzo za pomoc.

http://allegro.pl/search.php?string=20G … &country=1

( budżet nie ważny :slight_smile: )

Pozdrawiam

a dlaczego akurat 20gb ?? 20gb są powolne i głośne (często 5400obr/s):P.

licytuj barracudę IV 40gb jednotalerzową :

http://www.allegro.pl/item258520431_sea … _7200.html

Ale najlepiej kupuj nowy dysk - starych nie polecam.

nowa 40tka ?? litości mamy 2007 rok :P. nie kupisz nowej, po za wyjątkowymi przypadkami (leżaków magazynowych) ale to się rzadko zdarza - o 20 w ogóle nie wspomnę. jak najbardziej można kupić dysk używany ale trzeba mieć podstawową wiedzę by go przetestować po otrzymaniu.

Jak Kupowałeś z Allegro używane dyski to chyba wiesz jaki jest problem z reklamacją i zwrotem, a do tego koszty przesyłki dysku, lepiej taki dysk używany kupić w komisie w Twoim mieście, mają Ci dać na niego gwarancję min 1 miesiąc - co do diagnostyki dysku można się wtedy dogadać na miejscu.

jak dysk to 80 a nie 20 :slight_smile:

ja nie tylko kupuję ale i sprzedaję - nie ma problemów żadnych.

w komisach jest drogo. znam kilka komisów i takie słabiutkie 20gb seagate u5 czy u6 stoją po 60zł. nie wątpliwą zaletą kupna na allegro jest licytacja i kupno sprzętu po niższej cenie.

jeżeli sprzedający zajmuje się handlem dyskami na większą skalę niż pojedyncze sztuki to daje tą gwarancję 1miesięczną.

to po co jest ta gwarancja dawana… nikt na miejscu nie będzie testował dysku bo to chwile trwa a czas to pieniądz, to w kwestii kupującego jest przetestowanie sprzętu w domu.

Może u Ciebie, każdy ma swoje doświadczenia, a ja już trochę kupiłem - wybór należy do kupującego.

Dyski, napędy kupuję nowe lub w komisie po dogadaniu się z gościem że mogę zwrócić bez problemu. A wolę zapłacić parę groszy więcej i mniej więcej wiem co kupuję.

a moze szkoda mu kasy i nie potrzebuje takiej wielkości? moze nawet nie wykorzysta 50mb bo ma win 3.11 ? :stuck_out_tongue:

ja swój dysk z podpisu też kupiłem używany na allegro i chodzi bez problemów kumpel też ma kupiony z allegro używany i też chodzi więc może jest mniej tych złych przypadków, jak autor potrzebuje dysk 20GB to niech kupuje 20GB tylko niech nie kupuje seagate może i wydajne ale bardzo głośne

wd jest głośny, seagate jest głośny, może maxtor nie był (ale za to się sypał) samsungi się sypały 20 producentom się nie udały :P. 40gb barracuda to najlepszy zakup lub jak ktoś przytoczył 80gb wd caviar z serii JS.

Ej ale zrobiliście off top :? chciałbym tylko żebyś mi doradzili :slight_smile: , teraz proszę o doradzenie między 40-50 GB http://www.allegro.pl/27708_40gb_59gb.html

Dziękuje i pozdrawiam

Ja mam Seagate Barracuda 20 GB 7200rpm ATA100 z 2002 roku i nie jest głośny, jest szybszy od tego samsunga 80 GB 5400rpm co mam.

to na pewno nie jest seria u5/u6 tylko barracuda IV - ja pisałem o seriach u.

a co masz się dziwić kupiłeś jakiegoś szrota 2mb cache 5400obr/60s, pisałem wyżej że z 80 kupuje się wd caviary z serii js. jakbyś taki kupił miałbyś dysk wydajniejszy o 20-30% względem tej 20tki.

W sklepie nie mieli 7200 rpm, dawno go kupiłem z jakieś 3-4 lata temu, wtedy za wiele nie wiedziałem na temat komputerów, teraz na pewno bym kupił z prędkością 7200 rpm i 8 mb cache i nie radził się sprzedawcy w sklepie.

To są obroty na minute a nie sekundę :stuck_out_tongue:

ja wtedy kupiłem 120gb sata1 :stuck_out_tongue: to było ze 3 lata temu… trochę za niego dałem :P.

“człowiek uczy się całe życie a i tak umiera głupi” niech taka będzie puenta :P.

po co gadacie o tym jaki dysk jest głośniejszy :? autor pyta sie co mu polecicie

Doradzi ktoś :?:

powiedz cena6 do jakiego celu potrzebujesz dysk?

napisałem już seagate z serii barracuda !!