Dysk twardy za 180 zł

Jaki polecacie dysk za 180zł? Zależy mi na szybkości, ciszy i pojemności, minimum 250gb. Za dysk maksymalnie mogę dać 200zł.

SATA czy ATA?

Jeżeli SATA to:

LINK albo LINK.

Jak pod płytę z podpisu to SATA. A tutaj wybór jest oczywisty: Samsung 320GB HD322HJ

jak wyżej bierz tylko samsunga F1, jak max do 200zł to ładne 500gb będzie

http://www.allegro.pl/item408460438_sam … html#photo

Ta 500 jest słabsza - słabiej upakowane dane przez co wolniejsza. Jak coś, to 640GB HD642JJ z 2 talerzami po 320GB w granicach 210zł.

dysk sata, a ta 500gb dużo wolniejsza od 320gb? i czy naprawdę takie dobre są te samsungi? bo jakoś nie mam do nich zaufania.

Żaden Samsung - są to bardzo awaryjne dyski. Proponowałbym coś z Seagaty - z serii barracuda. Są to porządne dyski. Mój 1 miałem 80GB ATA i działa do tej pory, jednak ja zmieniłem sobie go na Seagate Barracuda 7200.10 (ST3250620NS) Enterprise Series 250 GB SATA II Hard Drive. Posiada 16mb cache.

Teraz polecałbym coś z 32mb cachu, jak i również z serii NS a nie AS. chociaż jeśli nie robisz wielu rzeczy na kompie równocześnie (np, przerabianie filmu, itp) + do tego granie, pobieranie to bardzo odpowiednia jest wersja AS. Różnica między AS a NS jest niewielka - różnica w prędkości odczytu i zapisu - jednak ponoć jest to nie zauważalne.

To zależy od konkretnego przypadku. samsung i Seagate to wiodące marki na rynku i porównywanie ich to tylko kwestia danych modeli. Między 16mb a 32mb zbyt wielkiej różnicy to nie czuć więc nie warto dopłacać. Chodź moze kiedyś takie dyski bedą bardziej potrzebne ale na razie prawie bez różnicy czy 16mb czy 32mb.

Ja proponuje Seagate 500 GB Barracuda SATA za 190 zł.

W sobotę byłem na Warszawskiej Giełdzie Komputerowej i taki dysk w takiej cenie kupiłem dla mojej znajomej.

Każdy sprzedawca odradzał Samsunga. Na kilkunastu Sprzedawców tylko dwóch miało dyski samsunga.

Dlaczego.

Nie chcą się po prostu bawić z reklamacjami.

Jak masz możliwość to rozglądajsię za Seagate.

No jednak seagate lepsze chodź na giełdzie to nie sadzę zeby w ogóle jakies reklamacje były. A tak po za tym to gdzie jest ta giełda??

na ul. Stefana Batorego/al. Niepodległości przy “Stodole”

Ja też mam obecnie seagate i mam już go od prawie 6 lat, żadnych problemów poza małą pojemnością - 80 GB, dlatego chyba kupię seagate’a, jednakże seagate 500gb to wydatek ~250zł.

A ja mam 2 dziesięcioletnie samsungi, które chodzą bez zarzutu i 2 zepsute barracudy i co z tego? Nic

Tak się po prostu trafiło, zresztą to co było kiedyś teraz już ma małe znaczenie, ale nie mogę się zgodzić, ze samsungi są awaryjne albo, ze przewyższają je seagate bo to nie prawda, według ,mnie najlepszym w tej chwil rozwiązaniem w stosunku cena/jakość/wydajność są bez wątpienia samsungi serii f1 w tym proponowany wcześniej 640GB :wink:

No własnie jak już mówiłem wszystko zależy od konkretnego modelu.

Bierz Samsunga F1 320GB. Najszybszy na rynku.

Dyski Samsunga z serii F1 są obecnie jedną z lepszych opcji na rynku. W dodatku są ciche i szybkie. Kupisz co chcesz, ale najlepiej wybierać z pośród dysków o pojemnościach 320GB, 640GB.

A tutaj za niewiele ponad 200zł masz 640GB od Samsunga.

A za jakieś 135zł masz 320GB.

A Jaś Kowalski ma zasilacz no-name i komputer działa mu od 10lat… I co z tego? Ludzie opanujcie się. :slight_smile:

Przy wyborze dysku patrzy się na jego wydajność i kulturę pracy. We wszystkich testach znajdziesz że te samsungi z serii F1, a szczególnie te z 320GB na talerzu (1TB ma chyba 333GB na talerzu) to jedne z najlepszych dysków obecnie na rynku (te z 250GB na talerzu są niewiele słabsze, ale jednak). Dlatego powtórzę, prawie jedynym wyborem na dzisiaj, są dyski Samsunga F1 320GB, 640GB, 1TB i tyle ode mnie.

Między 16 a 32MB cache nie ma praktycznie różnicy.

Dodam, że jeszcze wartym rozważenia jest jednotalerzowy WD 320GB AAKS.

Mi działa od lat sześciu :stuck_out_tongue:

Ja się mam opanować?

zależy gdzie się testy czyta :wink:

Samsung hd322hj to ta seria f1 spin point?

Co myślicie o samsungu hd502ij ?

Andrew34 , chodziło mi o posty typu: “ja mam seagate x lat więc polecam, a o samsungu gdzieś tam słyszałem że… więc nie polecam”

xqwzts , swojego tematu nie możesz uważnie przeczytać? viewtopic.php?f=19&t=262177&st=0&sk=t&sd=a#p1741507 hd322hj i hd502ij to samsungi z serii F1, “We wszystkich testach znajdziesz że te samsungi z serii F1, a szczególnie te z 320GB na talerzu (1TB ma chyba 333GB na talerzu) to jedne z najlepszych dysków obecnie na rynku (te z 250GB na talerzu są niewiele słabsze, ale jednak “zależy gdzie się testy czyta ;)” ). Dlatego powtórzę, prawie jedynym wyborem na dzisiaj, są dyski Samsunga F1 320GB, 640GB, 1TB i tyle ode mnie.”

Jeszcze czegoś nie dasz rady znaleźć w swoim temacie?