Dysk twardy zniknął

Witam, po dostaniu komputera na komunie, zobaczyłem że mam 2 dyski. OK. GIT bylo. Kilka miesięcy później, chyba 10, padł mi system. Wujek zainstalował mi system ponownie tylko po wejściu w Mój Komputer dysku D juz nie bylo! Ale zobaczyłem że literka D przeniosła sie na napęd stacji dysków, więc co jest? Taki informatyk powiedział że to może być spowodowane przez jakieś uszkodzenie przy instalacji. Nie chce dzielenia partycji na 2 cześci. Tylko myśle jak bym mógł odzyskać ten dysk? Nie o odzyskanie danych z dysku tylko całego dysk! Bardzo licze na wasza pomoc, bo po co marnować pieniądze na nowy dysk, co nie? Z góry bardzo dziekuje!

Dwa dyski czy dwie partycje? Bo na jednym dysku może być kilka partycji, w oknie “Mój Komputer” będą widoczne pod kolejnymi literkami, tak samo jak dyski.

Dyski widać dopiero w Zarządzaniu Systemem (prawy przycisk myszy na ikonie Mój Komputer, zakładka dyski czy napędy czy jakoś podobnie).

Były dwa dyski nie dwie partycje. I jeden dysk zniknął jak pisałem

Windows nazywa partycje dyskami… domyślam się, że chodzi jednak o partycję.

Zapewne wujek usunął obie partycje i stworzył tylko jedną. Drugą trzeba utworzyć z pozostałego miejsca.

Kiedyś mojemu koledze jakiś wujek zrobił tak samo. :smiley:

A jeśli rzeczywiście chodzi o fizyczne dyski, to jeden mógł się zepsuć.

Jeżeli wujek zainstalował system typu XP sp1 bądź XP bez sp to być może owy nie obsługuje większej z partycji (partycji drugiej) i została ona jakoby wymazana (ale jest do odzyskania). Należy w takim wypadku zainstalować XP sp2 bądź sp3 i przywrócić partycję (nie pamiętam nazwy programu, można taki gdzieś wyszperać). Jest także możliwość o której wspominano powyżej - wujek z dwóch partycji zrobił jedną(większą).

  1. Weź śrubokręt

  2. Odkręć bok obudowy

  3. Policz dyski

Wtedy będziesz wiedział na 100% ile masz dysków w komputerze. Tak jak już wspomniano wyżej, Windows partycje nazywa dyskami (żeby było logicznie, co nie?). Jeśli jesteś pewien, że miałeś dwa dyski (rozkręcałeś obudowę kiedyś?) to zwyczajnie zapytaj się wujka co się stało z drugim dyskiem.

Takie pytanko: czy obecna partycja nie ma pojemności będącą sumą pojemności dwu poprzednich partycji?

W środku komputera mam 1 dysk, możliwe że coś z tymi partycjami. Dzięki za pomoc, bd szukał na necie:D

Albo wujo zwinął drugi. :twisted: :smiley: :twisted:

1 polubienie