Dysk Twardy!

Mam taki nietypowy problem, nic sie na kompie nie dzieje, znaczy procesy sa w normie, zadnych nowych, „proces bezczynnosci” 91-97%

A tu dioda od dysku swieci sie bez konca, juz od ponad 20 minut non-stop :o

Zadnego skanowanowania antywirusowego w tray’u

sa jakies programy, aby zobaczyc o co chodzi i od czego zaczac w takich sytuacjach, gdy dioda oznaczajaca prace dysku nie chce przestac swecic ??

Pozdro All !!

Zrestartuj kompa i zobacz.

:smiley: Caly JN … :wink:

Mam swiadomosc, ze po resecie tego nie bedzie, ale jestem w trakcie tego pilowania i chcialbym sie dowiedziec co to powoduje :wink:

Chciałem dobrze, program uruchomiony lub błąd elektroniki dysku lub płyty głównej, po restarcie kompa z reguły problem zanika.

Pozdrawiam.

Sluchaj, jezeli po resecie to nie wystepuje, to z jakiej paki ma to byc błąd elektroniki dysku lub płyty głównej ??

Program… co do programu powodujacego taki stan rzeczy mialbym watpliwosci, bo nie uzywam jakichs “nowych” programow, ale jest to nie wykluczone, stad prosba o jakis program, ktory taki program potrafilby zlokalizowac, pisze jasno ?? :?

Nie iwem, czy to celny strzał, ale wczoraj tak miałem. Gram sobie w Morrowinda, a tu nagle gra się haczy. Patrzę, dioda dysku mało nie zaplonie. Wyłączyłem gierkę, sprawdzam, a to kochany Windows Update pobierał sobie SP2 i tak mi zajmował dysk. Więc może to to?

zrób czyszczenie dysku, scandisk i defragmentacje

napisz jaki masz dysk bo ja np mam dysk s-ata i jak kupiłem kompa to tez mi swieciła cały czas lampka z dysku twardego dopiero musiałem zainstalowac stery albo z witryny windowsa albo z sterownikow płyty głownej. Jezeli masz dysk na serial ata to instalni wsyztkie sterowniki z krążka płyty głównej mi pomogło

A wiec tak…

Magik dzieki za strzal, mozliwe, ze okazal sie trafny, bo sytuacja sie nie powtorzyla przez 24h uzytkowania sprzetu, jak sie powtorzy, to napisze 8)

POZDRO

Sytuacja sie powtorzyla, teraz wiem o co chodzi blizej…

Mianowcie:

Start/wylacz komputer/stan wstrzymania

Pozostawilem kompa w tym stanie przez 5 minut, uruchamiam go ruchem myszki, i dioda od dysq swieci sie niemilosiernie i zgasnac nie chce :-x

Aktualizacje automatyczne w SP2 sa wylaczone, sytuacja sie powtarza :frowning:

Jakies pomysly ?? :slight_smile: