Dysk USB, brak MBR

Witam. Mój problem jest nieco dziwny. Otóż mam dysk usb Western Digital WD5000ME. Dysk po podłączeniu w ogóle nie figuruje w Moim Komputerze. Mam system Windows 7. Wchodzę w przystawkę diskmgmt.msc i tam wyświetla się, że dysk nie jest zainicjowany. Więc próbuję go inicjować jako styl partycji MBR, nie udaje się, pokazuje się komunikat Błąd danych (CRC), więc wybieram drugą opcję, czyli styl partycji GPT. Dysk inicjuje się. Wtedy tworzę partycję na cały rozmiar dysku. Wszystko jest ok. Potem muszę ją sformatować, próbuję jako NTFS, ale pokazuje się, że system Windows nie mógł dokończyć formatowania. Więc próbuję jako exFat. I udaje się, dysk jest do użytku, ale do czasu. Gdy dysk odłączę i ponownie podłączę, całą procedurę muszę powtórzyć, inaczej dysk nie jest widoczny. Co mam zrobić? W internecie szukałem odpowiedzi, ale nie znalazłem nic. Próbowałem zrobić low format, ale nic to nie daje. Dane, które zapisze, po ponownym podłączeniu znikają. Wiem, że to przez format który wykonuję, ale próbując je odzyskać programem o&o DiskRecovery, program nic nie widzi. Pomocy. Pozdrawiam.

witaj przyjacielu.

pobierz z sieci program killdisk wgraj na dyskietkie i uruchom z dosa i czekaj az program wykona zaDANIE TROCHE TO BEDZIE TRWALO ALE BEDZIE OK PROGRAM DZIALA I JEST OK OSOBISCIE GO UZYWAM POZDROWIENIA

Sprawdź SMART dysku.

Przeskanuj dysk na obecność bad sektorów.

michu , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w nazwie. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę, ten temat viewtopic.php?f=16&t=394978