Dysk - uszkodzony system plików

Witam,

Siedze juz tydzień na necie i szukam informacji na forach. Sytuacja była taka że instalowalem linucha na odpiętych dyskach żeby czegoś nie skopać. Poinstalowałem 2 razy i doszedłem do wniosku że już kumam temat. POdlączylem dysk z windowsem i dysk gdzie była tylko jedna partycja NTFS z danymi bez systemu (ten “zepsuty”). Podłączylem 3 dyski i zainstalowalem znowu linucha na dysku oczywsicie gdzie juz linuch byl, program startowy zrobiłem na FDD. Za 1 razem fajnie wszystko wystartowałem, wykryło windowsa windows się odpalil.

Po restarcie już się nie odpalił program z dyskietki, wywaliłem dysk z linuchem podlączyłem tak jak było kiedyś i okazało się że ten dysk z jedną partycją NTFS jest nie widoczny dla windy. Widzi go ale pyta czy sformatować.

W programie partition magic pokazuje błąd przy analizowaniu:

ERROR #1500 BAD BOOT SIGNATURE BYTE.

Ktoś mi polecil testdisk i zacząłem się nim bawić, i teraz tak

Testdisk widzi mi dysk jako partycja NTFS po przeaanalizowaniu pisze błąd :

http://obrazki.elektroda.net/31_1180421497.jpg

skrót p (ktory listuje pliki na partycji nie działa i pisze że FILESYSTEM IS DAMAGED.

Wygląda na to ze jakims cudem jest cos z systemem plikow , ze nie mozna sie dobrac do partycji.

Teraz moje pytanie co dalej testdisk ma takie opcje jak:

  1. Geometry tu moge zmienic wartosc head/cylinder z linku na np 255 ale moje pytanie jaka ma byc poprawna wartosc?

  2. Jest opcja w FILESYSTEMS UTILS jak -> BOOT RECORD RECOVERY

  3. WRITE TESTDISK MBR CODE TO FIRST SECTOR

  4. po wyszukaniu partycji , te ktore zapala sie na zielone jest skrot T - chancge partition type i tu tez mozna wybrac 07 czyli ntfs.

Prosze poradzic jakie kroki teraz powinien podjac zeby mozna sie dobrac do plikow. Mam super wazne dane i chcialbym je odzyskac, skupmy sie moze na testdisku chodz jezeli jktos zna jakis inny super programik to chetnie poczytac.

Prosze o pomoc.

=======================

Popraw błędy - na forum używamy polskiej pisowni

Monczkin.

Ontrack easy recovery pro - program do odzyskania danych z dysku, który mogę polecić z czystym sumieniem. Są w nim opcje odzyskiwania danych z pominięciem MFT więc powinien dać radę. Co do programu testdisk to nie używałem i nie wiem nic jeżeli chodzi o jego obsługę.

Wlasnie Easy REcovery odzyskalem caly dysk,i teraz moge z czystym sumieniem bawic sie w naprawe, jak sie nie uda to trudno - format.

Jest taki program polecany w pakiecie z testdiskiem jak photorec ale pliki .mov ktore odzyskal nie byly do otwarcia, natomiast easy r. poradzil sobie super polecam.