Dysk użycie 100%

Witam, od jakiegoś czasu borykam się z problemami związanymi z dyskiem. Otóż, Dysk potrafi chodzić na pełnych obrotach (100%) w czasie gdy nic na nim nie robię. Powtarza się to co kilka/kilkanaście minut. Ale nie jest stale 100%. waha się od 0-100%. W menedżerze zadań nie pokazuje co tyle zużywa tego dysku. Pisze tylko 100%. Proszę o pomoc. Dołączam screen z CrystalDiskInfo

 

Defragmentacja dysku? Wykonaj defragmentację ręcznie i sprawdź czy system zaprzestanie tego procederu straszenia cie diodą :wink: Ew. indeksowanie plików, skanowanie przez antywirus, aktualizacje Windows. Sprawdź na początek czy to nie któraś z rzeczy które wymieniłem.

Defragmentacja była niedawno robiona więc tutaj problemu nie ma. aktualizacje również nie, skanowanie przez antywirus również nie, ponieważ wyłączyłem go nawet dla pewności. System dalej swoje. Wyłączyłem indeksowanie. Zobaczę jak teraz będzie się zachowywał. W razie problemu ponowie temat.

 

Problem nadal występuje. Proszę o dalszą pomoc.

Zapoznaj się z zasadami działu bezpieczeństwo i załóż tam temat z wymaganymi logami.

Dysk po kilku minutach uspokoił się i póki co wszystko działa jak należy. Żadnych skoków itd. Jedyne co zrobiłem to wyłaczyłem indeksowanie. Być może to go tutaj dusiło. Teraz zużycie waha się 5-30% max. Dziękuje za pomoc. Temat do zamknięcia.