Dysk w chmurze jako zewnętrzny dysk dla wielu komputerów

Powoli poszukuję jakiegoś sensownego miejsca na dysk w chmurze. Z puchnącą ilością danych, ciągłym przemieszczaniem się i korzystaniem z różnorodnych komputerów oraz paroma awariami dysków fizycznych zaczyna mi brakować jakiejś ostatniej deski ratunku w postaci kopii danych w jakiejś chmurze. Czytam, czytam i wszystko jest bardzo mgliste. Czego poszukuję? Proste, w zasadzie czegoś na kształt wielkiego wirtualnego pendrive’a, dysku ftp który będzie zawsze i wszędzie dostępny z obojętnie jakiego komputera bym nie korzystał. I przy okazji bardzo ale to bardzo pożądana byłaby nieograniczona pojemność owej chmury. Nieograniczona oczywiście w cudzysłowiu ale z pewnością będzie tego trochę bo parę dysków już mam zapełnionych i to wcale nie filmami czy innymi pierdołami. Czy istnieje w ogóle coś takiego i niekoniecznie tylko w Erze? Celowałbym w cenach nie więcej niż 70$ rocznie ale może i być do 100$, byle za tą cenę niech mi nie usuwają plików, trzymają je bez końca choćbym przez rok do nich nie zaglądał (tak są pliki które czasem przeglądam po czasie dłuższym niż rok) i gwarantują bezawaryjność. W końcu za to chcę płacić by “outsource’ować” ryzyko awarii na kogoś innego. Mam dość padających dysków i utraty danych. Przy okazji i tak ową chmurę traktowałbym jako kopię ostatniego ratunku zawsze mając kopie na własnych dyskach fizycznych.

Warto poznać free 5GB lub płatne 250GB i więcej http://backup.comodo.com/download-buy.p … y7sk4=0000

$ 10 miesięcznie za 250Gb rocznie $99

$ 20 miesięcznie za 1T rocznie $ 199

Klikając na stronie na napis buy now - otwiera się manu z wyborem pojemności i płatności

ceny zalezą od tego czy jesteś użytkownikiem zarejestrowanym

Pomoc techniczna na telefon lub na czacie ze strony techników Comodo.

Dla mnie działa bez zarzutów :slight_smile:

dla kolegi lepsza chyba bała by usługa typu gogle drive, dropbox, sugarsync

lub można wynająć i skonfigurować pod własne potrzeby serwer dedykowany na przykład od kimsufi.pl

Ostatnio powstał fajny dysk, który jest dość tani. Dedykowany jest co prawda dla firm ale osoby prywatne również mogą z niego korzystać. Co ciekawe do wyboru jest kilka planów taryfowych jednak można również, poprzez biuro obsługi, indywidualnie negocjować ofertę. Plików nie usuwają, a że to polska firma bardzo łatwo jest się z nimi kontaktować. Do dysku dołączony jest prosty i przyjemny Widget, poprzez który szybko można załadować pliki i zarządzać nimi w chmurze.Posiada również interesujące opcje do ograniczania transferu plików w przypadku ich udostępniania czy współdzielenia z innymi urzytkownikami. Można np. założyć hasło dla udostępnionego pliku, wybrać ilość pobrań itp. Warto sobie sprawdzić i przetestować bo żadnych umów się nie podpisuje a przez 3 miesiące można próbować za darmo.

Link do stronki:

http://transferoni.pl/