Dysk w laptopie

Witam, popsuł mi się dysk w laptopie Acer Aspire 5738G, dysk 500Gb HDD, to czy mogę do niego kupić byle jaki z allegro np 160 Gb? Czy musi być jakiś specjalny ?

Dysk SATA 2,5-cala. Osobiście nie kupowałbym już dysku talerzowego, ale SSD.

Ale wiadomo, szkoda kasy na takie coś, chcę aby laptop pół roku jeszcze wytrzymał to jakiś najtańszy nie byłby dobry?

Dodane 09.02.2013 (So) 17:29

I czy trzeba jakoś go instalować lub coś?

Każdy dysk 2.5" SATA będzie pasował, ale pamiętaj, że używane jest bez gwarancji, że podziała bez problemów.

Jak zamontujesz nowy dysk (wymienisz), to musisz od nowa zainstalować system + sterowniki + przydane programy, no chyba że masz płytkę Recovery albo backup systemu.

Jedynie Linuxa wgram, jak nie odzyskam klucza spod laptopu.

Oj nie wiesz co piszesz :wink:

Wie co pisze. Pojemne dyski SSD nadal są drogie (pewnie jego laptop jest mniej wart niż pojemny ssd), a kupowanie 32 czy nawet 64GB na system i najpotrzebniejsze programy po to, żeby system działał szybko a przez to mieć gorszą sytuację z magazynem plików na dysku zewnętrznym to po prostu idiotyzm i gra niewarta świeczki. Laptop to nie desktop pc, z reguły można zamontować wewnątrz tylko jeden dysk i przesiadka na SSD w takich przypadkach jest luksusem dla bogatych :wink:

I jeszcze proszę o szybką poradę, czy

http://allegro.pl/dysk-do-laptopa-hgst- … 61763.html

Będzie dobry do Acer Aspire 5738g? Bo nie chciałbym kupić dysku którego nie będzie można włożyć.

damiaan123 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Tak, będzie dobry, wsadzisz tam każdy dysk 2,5" z interfejsem SATA.