Dysk w laptopie

(damiaan123) #1

Witam, popsuł mi się dysk w laptopie Acer Aspire 5738G, dysk 500Gb HDD, to czy mogę do niego kupić byle jaki z allegro np 160 Gb? Czy musi być jakiś specjalny ?

(kamil_w) #2

Dysk SATA 2,5-cala. Osobiście nie kupowałbym już dysku talerzowego, ale SSD.

(damiaan123) #3

Ale wiadomo, szkoda kasy na takie coś, chcę aby laptop pół roku jeszcze wytrzymał to jakiś najtańszy nie byłby dobry?

Dodane 09.02.2013 (So) 17:29

I czy trzeba jakoś go instalować lub coś?

(Pablo_Wawa) #4

Każdy dysk 2.5" SATA będzie pasował, ale pamiętaj, że używane jest bez gwarancji, że podziała bez problemów.

Jak zamontujesz nowy dysk (wymienisz), to musisz od nowa zainstalować system + sterowniki + przydane programy, no chyba że masz płytkę Recovery albo backup systemu.

(damiaan123) #5

Jedynie Linuxa wgram, jak nie odzyskam klucza spod laptopu.

(kamil_w) #6

Oj nie wiesz co piszesz :wink:

(Xparanienormalnyx) #7

Wie co pisze. Pojemne dyski SSD nadal są drogie (pewnie jego laptop jest mniej wart niż pojemny ssd), a kupowanie 32 czy nawet 64GB na system i najpotrzebniejsze programy po to, żeby system działał szybko a przez to mieć gorszą sytuację z magazynem plików na dysku zewnętrznym to po prostu idiotyzm i gra niewarta świeczki. Laptop to nie desktop pc, z reguły można zamontować wewnątrz tylko jeden dysk i przesiadka na SSD w takich przypadkach jest luksusem dla bogatych :wink:

(damiaan123) #8

I jeszcze proszę o szybką poradę, czy

http://allegro.pl/dysk-do-laptopa-hgst- … 61763.html

Będzie dobry do Acer Aspire 5738g? Bo nie chciałbym kupić dysku którego nie będzie można włożyć.

(Agatonster) #9

damiaan123 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

(Xparanienormalnyx) #10

Tak, będzie dobry, wsadzisz tam każdy dysk 2,5" z interfejsem SATA.