Dysk w trybie MS-DOS - PROBLEM!

Witam!

Wczoraj sformatowałem komputer tak jak poradziliście mi i wszystko działa! (Dzięki) :wink:

Ale powstał nowy problem… Niewiem czemu, ale już po sformatowaniu komputera i zainstalowaniu MS Windows 98 SE jak chciałem coś przenieść z dysku na dysk (z partycji na partycję bo mam 1 dysk 40GB podzielony na 3 partycję) to przenoszenie trwa tak straaasznie długo, że już mnie to do szału doprowadza… #-o Co może być tego powodem? Jak klikam właściwości systemu to pisze, że:

System Plików: Niektóre dyski są w trybie zgodności z MS-DOS

O ile pamiętam to to może być tego przyczyną? Nie wiem… Chcę jakoś prędkość przesyłania plików naprawić i tyle.

Co mam robić!?

Poczytaj

http://www.pcworld.pl/porady/porada.asp?id=48164

Co do drugiego problemu to musisz poszukać starszej wersji. W necie trudno znaleźć ten 6.1

No niby jest:

Przy odrobinie szczęścia system poda nazwę programu (uruchamianego z poziomu pliku AUTOEXEC.BAT), który uniemożliwia wczytanie 32-bitowego sterownika kontrolera dysków. Kolejną przyczyną może być np. wirus, niewłaściwy lub nieaktywny sterownik IDE czy konflikt sprzętowy kontrolera IDE z innymi urządzeniami. Windows uaktywni tryb zgodności nawet wtedy, gdy zainstalujesz z poziomu pliku CONFIG.SYS dysk wirtualny w pamięci RAM i zmienisz jego nazwę w pliku AUTOEXEC.BAT (polecenie label).

Ale nic z tego nie rozumiem… :cry: :oops: :cry:

george32801 , jaki jest system plików na partycji, z której chcesz skopiować pliki ? FAT32 ?

Na wszystkich jest FAT32.

Doczytałem się, że to jest błąd jakiegoś sterownika kontrolera, i się wgrywa 16-bitowy zamiast 32. Ale nie wiem jak to naprawić…


To jest troche dziwne, że tak sie dzieje zaraz po formacie… Może zreinstalować winde?

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na konkretny.

Inaczej temat poleci do śmietnika.

Znalazłem TAKIE Informację, ale niewiele z nich rozumiem… :cry: Pomoże ktoś mi naprawić ten system plików?

george32801 , w Menadżerze Urządzeń masz jakieś żółte wykrzykniki, bądź znaki zapytania ?

Zainstalowałeś sterowniki do płyty głównej ?

Napisz, jaką masz płytę główną.

Mam Windowsa 98SE. 3 Partycje FAT32. Sterowniki zainstalowałem najnowsze. Dodam, że jak miałem Win XP to wszystko było ok.

Płyta Główna: ECS P6Bat-ME

Chipset: VT82C596A

Fotki:

menagerjl6.th.png

msdosvk2.th.png

Dasz radę przekopiować tak dane, aby jedna partycja została całkowicie wolna chyba, że nie potrzebujesz tych danych. Chodzi o to, aby sformatować partycje D i E (oprócz systemowej).

Już tak zrobiłem, ale z poziomu windowsa… Ale co to by dało? :?: Jak sterownik, to sterownik… hmm… A pozatym jakbym chciał przekopiować to trwało by to z 8/9 godzin… :-x