Dysk WD Elements 1TB - zawiesza się gdy się go nie używa

Witam, szperam po forach od kilku godzin, niestety nic nie znalazłem więc postanowiłem zarejestrować się napisać u was… Na początek witam wszystkich. 

 

Od dłuższego czasu (a właściwie od samego początku) dysk WD Elements 1TB podłączony do uruchomionego laptopa około 5 - 8 h dziennie, łapie “zawiechy”, mam na myśli to, że po uruchomieniu lapka wszystko działa jak należy, dysk pracuje wszystko odbywa się super, natomiast po mniej więcej godzinnej pracy BEZ angażowania przy tym dysku zewnętrznego komputer tak jakby “przestaje go czuć” - znika pasek poziomu miejsca, po dwukrotnym kliknięciu na ikone dysku czas wejścia do plików na nim zawartych wydłuża się do około 4 min ( !!

http://wdc-pl.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/7110/p/228,219,290/c/130/session/L3RpbWUvMTQxNzQ3MDA5Ni9zaWQveVkyQnhROG0=

zacznijmy od tego …

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ, który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora. Dziękuję za uwagę.

 

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. Niestety po dokonaniu tych zmian dalej jest to samo… Może jakieś inne pomysły? Zauważyłem również na nim folder którego nie idzie usunąć, mam brak uprawnień, wiem oczywiście że idzie to usunąć, nie chodzi mi o to żebyście tłumaczyli jak to zrobić, tylko skomentowali: to może mieć związek? Może polecieć mu pełny format, może pomóc?