Dysk WD z morele.net - chcę wysłać producentowi

Witam.

2 miesiące temu wysłałem serwisowi morele.net dysk do wymiany w ramach gwarancji. Dziś go otrzymałem, lecz prawdopodobnie z powodu kuriera DHL, który nie potrafi zapakować dysku w folię bąbelkową, uległ uszkodzeniu. Jako, że ten kurier olewa bezpieczeństwo paczek to postanowiłem więc wysłać dysk bezpośrednio do producenta, lecz nie znam szczegółów na ten temat. Czy ktoś z Was mógłby mi poradzić, co muszę zrobić, aby dysk wysłać producentowi do wymiany? Jak zapakować, co dołączyć?

Kurier nie zabezpiecza przesyłek, tylko ją ofoliowuje co najwyżej.

Producent produkuje dysk, a wymianą i naprawą dysków zajmuje się serwis, zwykle za pośrednictwem sprzedawcy.

Nie zamierzam wysyłać sprzedawcy dysku bo sytuacja się pewnie powtórzy. Chcę wysłać bez pośrednictwa morele.net a słyszałem, że jest taka możliwość.

Nie do końca rozumiem o co ci chodzi. Zareklamowałeś dysk poprzez sprzedawcę, korzystając z uprawnień gwarancyjnych. Jeżeli dysk wrócił uszkodzony w trakcie transportu, to powinieneś to zgłosić do sprzedawcy. Dodatkowo jeżeli było uszkodzone opakowanie podczas odbioru, to trzeba sporządzić protokół uszkodzenia przesyłki. Producent z automatu odrzuci twoją reklamację, bo trudno żeby odpowiadał za szkody spowodowane przez kuriera, lub sprzedawcę (jeżeli ten niewłaściwie zabezpieczył towar na czas transportu).

Przewaliłeś, bo nikt Ci teraz nie uwzględni ani reklamacji ani gwarancji. Trzeba było sporządzić protokół przy odbiorze a tak to sprzedawca jest teraz czysty.

No nie koniecznie, bo jest jakiś czas (w DHL 10 lub 14 dni) na złożenie reklamacji. Sam kiedyś kupowałem robota kuchennego. Dostarczył mi go GLS. Opakowanie nienaruszone, ale w środku pokrywa miała pęknięty akryl. Skontaktowałem się ze sprzedawcą, a kurier przyjechał dzień lub dwa dni po tym i sporządził protokół.

Przecież nie mogłem sporządzić protokołu przy odbiorze, bo dysk wygląda na nienaruszony. Poza tym nie ja odbierałem, a drugi domownik.

W jaki sposób mam teraz sporządzić ten protokół szkody? Telefonicznie, piśmiennie?

Co się stanie, gdy ten protokół zostanie “uznany”?

Skoro dysk wygląda na nieuszkodzony, to dlaczego zakładasz że to wina kuriera (bo nie napisałeś co z nim nie tak)?

Jeżeli nie minęły 24 miesiące od daty zakupu, to reklamuj go u sprzedawcy, ale z tytułu niezgodności towaru z umową. W przeciwnym razie znowu będziesz czekał nie wiadomo ile.

Zakładam, że to kurier, ponieważ w kopercie większość bąbelków była już wyciśnięta. Poza tym osoba pakująca była na tyle mądra, że dodatkową folię dał do koperty OBOK dysku, a nie założył jej na dysk. To pakuje osoba sprzedająca, czy ktoś w firmie kurierskiej?

Zawartość była spakowana mniej-więcej tak: http://i.imgur.com/MnLMY1R.jpg

To pakuje osoba sprzedająca.

Morele.net… Same problemy -.-

Jak na tej witrynie mam zgłosić reklamację z tytułu niezgodności towaru z umową? Po prostu napisać, że dotarł uszkodzony?

Wzory pisma o niezgodności towaru z umową znajdziesz w internecie. A dalej co i jak to zajrzyj do regulaminu sklepu ( dokładnie od punktu 18).

dziwne ja nie jedno na morele.net kupywałem zawsze jest dobrze zapakowane;]

a kuriera nie obwiniaj nie on to pakuje on tylko jest od dostarczenia;]

co z tym dyskiem jest nie tak bo może był uszkodzony od początku zdarzają się czarne owce:D