Dysk WD250GB - komunikat SMART - screen z HD Tune

Cześć. Pojawił mi się komunikat o SMART gdy włączałem mojego lapka. Podpiąłem dysk pod stacjonarny komp, sformatowalem i przetestowałem w HD Tune. Oto wynik :cry:

screen1

screen2

Wygląda na to, że nie obejdzie się bez kupna nowego dysku :frowning:

Ten komunikat oznacza, że miejsce na dysku zarezerwowane na bad sectory się skończyło i zaczęły się one pojawiać fizycznie na dysku. Możesz spróbować programu HDD Regenerator do naprawy bad sectorów. W moim przypadku kiedyś udało mi się naprawić wszystkie na dość starym dysku, a było ich sporo. Oczywiście nie wiem co będzie u Ciebie. A nie masz gwarancji na laptopa?

Gwarancję mam na laptopa, tyle że jeszcze około miesiąca. Laptop był kupowany w sklepie currys w UK. :frowning:

to albo odsyłasz albo kontaktujesz się z serwisem lokalnym albo wymieniasz dysk na własny koszt.

Z odsyłaniem to by długo zeszło, a ja potrzebuję laptopa na wyjazd (4 lipiec). Zrobiłem jeszcze Error Scan w HD Tune screen

Spróbuje jeszcze naprawić bs przez HDD Regenerator a jeśli to nic nie da jutro kupie dysk :slight_smile:

nie skanuj hdd regeneratorem ten program nic nie naprawia do tego jest płatny wyzeruj dysk programem tego samego autora mhdd.

Długo będzie trwało to wyzerowanie? Bo jeśli kilkanaście godzin to na noc kompa zostawię.

nie ok. 2h pewnie zerowanie następuje z pełną prędkością dysku następnie w mhdd jest skanowanie f4.

Odpuść sobie, ten program to fake.

Masz manual do MHDD:

http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html

nie wykrywa mi dysku HDD w MHDD :? Jest tylko w porcie 1F0h napęd BD ROM

wyłącz AHCI / IDE MODE w swoim lapku z poziomu bios.

nie wiem gdzie to wyłączyć, przejrzałem cały bios i nie znalazłem. Mój laptop to HP dv6920ea

W swoim Compalu muszę ściągnąć plik, który odpalam spod DOSu, który zmienia te tryby. Poszukaj na stronie producenta, może coś podobnego znajdziesz.