Dysk WD250GB - komunikat SMART - screen z HD Tune

(Krzysztofnawrot) #1

Cześć. Pojawił mi się komunikat o SMART gdy włączałem mojego lapka. Podpiąłem dysk pod stacjonarny komp, sformatowalem i przetestowałem w HD Tune. Oto wynik :cry:

screen1

screen2

Wygląda na to, że nie obejdzie się bez kupna nowego dysku :frowning:

(Jacek Bydgoszcz) #2

Ten komunikat oznacza, że miejsce na dysku zarezerwowane na bad sectory się skończyło i zaczęły się one pojawiać fizycznie na dysku. Możesz spróbować programu HDD Regenerator do naprawy bad sectorów. W moim przypadku kiedyś udało mi się naprawić wszystkie na dość starym dysku, a było ich sporo. Oczywiście nie wiem co będzie u Ciebie. A nie masz gwarancji na laptopa?

(Krzysztofnawrot) #3

Gwarancję mam na laptopa, tyle że jeszcze około miesiąca. Laptop był kupowany w sklepie currys w UK. :frowning:

(Technik Elektro) #4

to albo odsyłasz albo kontaktujesz się z serwisem lokalnym albo wymieniasz dysk na własny koszt.

(Krzysztofnawrot) #5

Z odsyłaniem to by długo zeszło, a ja potrzebuję laptopa na wyjazd (4 lipiec). Zrobiłem jeszcze Error Scan w HD Tune screen

Spróbuje jeszcze naprawić bs przez HDD Regenerator a jeśli to nic nie da jutro kupie dysk :slight_smile:

(Technik Elektro) #6

nie skanuj hdd regeneratorem ten program nic nie naprawia do tego jest płatny wyzeruj dysk programem tego samego autora mhdd.

(Krzysztofnawrot) #7

Długo będzie trwało to wyzerowanie? Bo jeśli kilkanaście godzin to na noc kompa zostawię.

(Technik Elektro) #8

nie ok. 2h pewnie zerowanie następuje z pełną prędkością dysku następnie w mhdd jest skanowanie f4.

(Ataserwis) #9

Odpuść sobie, ten program to fake.

Masz manual do MHDD:

http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html

(Krzysztofnawrot) #10

nie wykrywa mi dysku HDD w MHDD :? Jest tylko w porcie 1F0h napęd BD ROM

(Technik Elektro) #11

wyłącz AHCI / IDE MODE w swoim lapku z poziomu bios.

(Krzysztofnawrot) #12

nie wiem gdzie to wyłączyć, przejrzałem cały bios i nie znalazłem. Mój laptop to HP dv6920ea

(Adalbert) #13

W swoim Compalu muszę ściągnąć plik, który odpalam spod DOSu, który zmienia te tryby. Poszukaj na stronie producenta, może coś podobnego znajdziesz.