Dysk wd750gb nie działa!?Dlaczego?

Zakupiłem dysk twrdy wd caviar 750 gb sata II ,ale po podłączeniu do kompa mam problem mianowicie windows xp x64 instaluje go cóż z tego jak nie mogę go sformatować ani zainicjować nie wiem dlaczego(nie widać go w oknie mój komputer,jest widoczny w menadzerze)? Dwa pozostałe dyski zamontowane działają bezproblemowo wd 80gb ata i samsung 320gb sata.Płyta asus m3a78-t.Bios(aktualny) pokazuje że wszystko jest ok.Programy do formatowania z poziomu dos nie działają.Gdy próbuję zainicjować dysk w windowsie komunikat błąd urządzenia wejścia/wyjścia.Jak rozwiązać ten problem??? :?: :shock:

a jak sam dysk podepniesz …

-może coś ze zwrotkami…

-jak tam te -primary i slave…ustawiasz…

to jest do dysków ata a on pisze że ma sata.

PKM na Mój komputer—>Zarządzaj—>Zarządzanie dyskami—>Tu tworzysz partycję,formatujesz,przypisujesz literę dysku.

Dzięki za porady przy okazji pozdro dla wszystkich na forum,ale próbowałem wszystkiego.Kombinowałem ze zworkami, wymieniłem taśmę sata i dalej nie działa(nie mogę zrobić formata ani zainicjować ).Dochodzę do wniosku że ten dysk jest zwalony! :-x

Może ster do sata jest potrzebny instaluj z dyskietki przy odpaleniu instalacji F6 i wgrywasz lub

http://www.purepc.pl/node/881

tylko czy chodzi z x64 to nie wiem i nie wiem po co instalować xp 64 bit.