Dysk widoczny w BIOS'ie a nie widoczny podczas instalacji XP

Witam,

Kupiłem dysk Samsung HD502HJ i podpiąłem go do przejściówki na SATA (taką do płyty głównej wpinanjej). Zworki na dysku ustawione są na SLAVE. Po czym chciałem zainstalować system Windows XP Home Edition. No to wkładam płytę instalacyjną, instalator ładuje pliki a później wyświetla mi się komunikat instalatora, że nie mam podłączonego dysku.

Dysk jest widoczny w BIOS’ie jako: (RAID)HD502HJ (dziwi mnie trochę ta nazwa RAID przed modelem dysku bo w zwykłym dysku ATA jej nie było). Czy jest to wina przejściówki (Wyczytałem, że jej nazwa to SATARaid)?

Sprawdzałem ten dysk na innym komputerze z wbudowaną możliwością podłączania dysku SATA i działał. Moja płyta główna to ASRock K7S8X v.3

Jak rozwiązać ten problem?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Wgraj sterowniki od kontrolera.

A jak to zrobić? Bo wiesz “zielony” trochę jestem. Na tym komputerze nie ma systemu. Jakoś zmodyfikować płytę instalacyjną XP’eka?

Jeśli posiadasz napęd dyskietek to na płycie z sterownikami lub na stronie producenta powinny być sterowniki właśnie do sata które należy włożyć na dyskietce lub pendrivie zanim zaczniesz instalacje systemy i w momecie rozpoczęcia instalacji zostaną one pobrane przez instalator .

Gdy kupiłem dysk nie dali mi żadnej płytki, a napędu dyskietek nie mam i płyta główna nie umożliwia startu z pendrive.

Dodane 25.12.2010 (So) 14:36

A czy to nie chodzi o to że instalator nie może znaleźć sterowników do tej przejściówki?

Ustaw zworkę na master.

Ustawiałem na wszystkie możliwe tryby SLAVE, Master itd. i zostawiłem na SLAVE