Dysk widzi 2 windowsy

Komputer widzi dwa systemy pomimo zainstalowany jest jeden. Jak usunąć ten drugi bez formata?

edytuj plik boot.ini

Co w tym pliku skasować?

pokaż jak wygląda twój to ci powiem co trzeba usunąć

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows 2000 Professional" /fastdetect

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect

Tak wygląda mój boot.ini powiesz mi teraz co mam skasować żeby widział 1 system przy uruchamianiu??

Mam też taką sprawę. Posiadam dwa dyski i na każdym inny system chciałbym żeby można było przy uruchamianiu wybrać odpowiedni system a nie zmieniać w biosie, który dysk ma ciągnąć.

To zależy który z systemów został usunięty i ewentualnie po wyborze którego dostajesz komuniat “Brak pliku NTLDR” lub podobny; windows 2000 czy windows xp :?:

Na której partycji drugiego dysku znajduje się ten system :?:

Jeśli na pierwszej i jest to windows 2000 lub xp, spróbuj takiego rozwiązania:

Wklej do pliku boot.ini następujący kod:

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows 2000 Professional" /fastdetect

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect

multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(1)\WINDOWS="Windows na drugim dysku" /fastdetect

Zapisz plik boot.ini.

Następnie wybierz ‘Start’ :arrow: ‘uruchom’ :arrow: wpisz ‘msconfig’ :arrow: zakładka ‘BOOT.INI’ :arrow: kliknij ‘Sprawdź wszystkie ścieżki rozruchu’ :arrow: Jeśli zobaczysz komunikat ‘Wydaje się, że następująca linijka w pliku boot.ini nie odnosi się do prawidłowego systemu operacyjnego. Czy chcesz ją usunąć z pliku boot.ini?’ kliknij ‘Tak’ :arrow: kliknij ‘OK’ :arrow: uruchom ponownie komputer

Jak nacisnę windows xp to mi wyskakuje komunikat brak pliku ntldr.