Dysk widziany jako RAW

Cześć. Mam nadzieję, że temat dobrze dodałem.

Mam problem z Dyskiem samsung s2 portable 640gb
Wszystko było z nim ok. Zero problemów, a wczoraj jak chciałem podłączyć. To najpierw wyskoczyło mi okienko z “Skanuj dysku lub uruchom normalnie” Wziąłem uruchom normalnie i było wszystko ok. Wgrałem zdjęcia i wyłączyłem PC.Wieczorem gdy znów chciałem zgrać zdjęcia na dysk wyskoczyło, ze mogę tylko go sformatować. Nie chce go formatować.

Ogolnie dysk jest widziany jako RAW.

Po sprawdzeniu go programem Check File System

Wyskakuje:

Typ systemu plików to FAT32.
Wystąpił bład w czasie odczytu tabeli alokacji plików (Fat32)
Nie ma tabel alokcaji plików (FAT) do odczytania

Kolejno znalazłem testdisk 7.0
Jednak robiac tak jak na filmach. czyli przeczekac na caly skan. itp. Nie mam opcji zapisu

Ktos ma rade jak odzyskac ten dysk?

Sytuacja jest trudna! Ja dla odzyskania danych z dysków RAW posługuję się programem M3 Data Recovery.
https://www.m3datarecovery.com/
Niestety, w wersji darmowej pozwala na odzyskanie jedynie 2 GB danych.

Z 2gb to ja nawet wczorajszej pracy nie uratuje ;/

Chyba, ze da sie sprawdzic i 2gb darmowym, a potem reszte?

Podejrzeć i sprawdzić da się wszystko co jest RAW, ale odzyskać jedynie do 2 GB. Obsługa programu bardzo prosta.

Sprawdz czy jeszcze ta promocja na ten soft jest aktywna :


1 polubienie

Tu bardziej potrzeba DMDE i sprawdzenia tablicy partycji, ewentualnie trzeba odszukać partycje i je zapisać, ale na tym forum to nie wiem kto się tablicami partycji zajmuje.
Dodatkowo najlepiej by było zrobić kopię posektorową całego dysku zanim zacznie się grzebać.
Może ten link coś ci pomoże:
http://dmde.pl/-/7-jak-odzyskac-dane

1 polubienie

Jeżeli były to naprawdę ważne dane to zleć to firmą które się na tym znają to nie jest miejsce na próby i błedy jeśli masz tam coś ważnego.

Czy ktoś korzystał z programu MiniTool Power Data Recowery???

Po przeszukaniu dysku w poszukiwaniu RAW i wie jak dziala opcja "NTFS Compressed File?

Ja korzystałem z tego programu, właśnie w celu odzyskania głównie fotografii, które na zewnętrznym dysku USB zamieniły się w pliki RAW.
Pamiętam, że w głównym oknie programu wybiera się pole pn. “Deep scan, recovery RAW…”, potem w Setting wybrałem rodzaj plików poszukiwanych, a w górnym menu pliki NTFS (bo takie były na dysku), zaznaczyłem odpowiedni dysk do przeszukania i przycisk Full Scan.
Po zakończeniu szukania, po lewej stronie otworzyłem gałąź “RAW Files”, w środkowym zaznaczyłem te, o które mi chodziło i “Save”. Wybrałem gdzie zapisać i zapisały się już odzyskane.
Nie pamiętam opcji NTFS Compressed Files! Pewnie mnie nie interesowała. :grinning:

PS. Ciekawa okazała się przyczyna zmiany plików na dysku USB! Otóż, zamieniały się one na RAW gdy dysk był podłączany do czynnego komputera, do przednich gniazd USB. Natomiast przy podłączeniu tego dysku do tylnych gniazd USB, czyli wprost do płyty głównej, system plików nie ulegał awarii.

Przednie czy tylnie nie widzi i tak. Wiec lipka.