Dysk wymienny - brak menu otwórz

No wiec tak , jestem świeżo po reinstalu windy. Zainstalowałem swój mp3 player no i nie moge go “normalnie” otworzyć gdy klikam na niego 2x lpm to otwiera mi sie Eksplorator Windows z otwartymi moimi dokumentami, zaś gdy klikam na dysk ppm to mam coś takiego ;/ pierwszy raz spotkałem sie z takim czymś ;|

przez eksplorator mogę normalnie wejść na ten dysk wymienny lecz w menu kontekstowym mam te dziwne znaki, nie wiem czym to jest spowodowane ;/

m9offo.png

wiem co to jest

masz wirusa na mp3

wiem cos o tym bo ostatnio w dwóch szkołach to naprawiałem

przeskanuj komputer i mp3

Twoja winda nie widzi ukrytego pliku explorer.exe, który jest na każdym dysku wymiennym. Sformatuj dysk wymienny, a jesli masz tam ważne dane to wejdź przez uruchom. Np jesli dysk ma litere “K” to wejdź w START->Uruchom i wpisz K:\ Następnie ENTER i jesteś w środku.

pozdro

W dniu 02.06.2008 , o godzinie 18:22 został dopisany post przez cloudbuster

mroczny średni jesteś! To właśnie najprawdopodobniej antywirus blokuje explorer.exe, stąd winda go nie widzi co wspomniałem powyżej.

dziękuje za pomoc :wink: sformatowałem i już wszystko jest ok :smiley: jeszcze raz dzięki, temat do zamknięcia

Nie to jest wirus, który tworzy plik Autorun.inf(automatycznie uruchamia wybrany plik z dysku) i go ukrywa (działa on tak aby uruchamiał się folder Moje Dokumenty i rozprzestrzeniał w tym czasie wirusa) Prawdopodobnie miałeś też plik *.exe z wirusem

PRZESKANUJ KOMPUTER

DO ZAMKNIĘCIA