Dysk wymienny w "Komputer"

Witam

Od kilku dni nie mogę pozbyć się ikony dysku wymiennego, która pokazuje się w oknie Komputer. Oczywiście używałem pendrive’ów, ale nigdy nie miałem takiej sytuacji. Czy jest możliwość usunięcia tego urządzenia? W menedżerze urządzeń nie znalazłem nic podobnego do wywalenia. Bezpieczne usuwanie sprzętu i wysuwanie nośników pokazuje tylko wirtualny napęd do emulowania płyt (Daemon Tools). System to Windows 8 Pro. Poniżej zamieszczam screen.

73fnv6.png

Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Usuń po prostu z systemu i tyle. Pewnie go zmapowałeś niechcący.

Okazało się, że to “Generic- multi-card usb device”. Cokolwiek to było - odinstalowałem.

Temat do zamknięcia.

To misi być bo to jest sterownik do gniazda kart SD i innych

Racja, instaluje się po ponownym rozruchu. Chyba nic z tym nie zrobię - widocznie musi tak zostać jak jest.

Wychodzi na to, że masz podłączony pod mobo czytnik kart… Mój kolega, który też ma czytnik kart pamięci w kompie ma tak samo, a nawet gorzej, bo ma skrót dla każdego gniazda z osobna i niestety nic się z tym nie da zrobić. Wszystkie dowiązania w aplecie komputer można wywalić z poziomu rejestru, ponieważ za to odpowiadają odpowiednie wpisy rejestru w kluczu powłoki systemowej, ale niestety tego nie da się raczej wywalić, a jeśli nawet, to po włożeniu karty pamięci i tak to wróci na stałe, tak więc raczej jest to syzyfowa robota.