Dysk wyświetla się jako RAW nie wróciłem uwagi że wcześniej wyświetlał za małą pojemność

Witam,
Postaram się nakreślić swoją aktualną sytaucję
Mam dysk przenośny seagate - podpinany pod usb3.0 i ładowanie zgrałem na niego wszystko przed formatem teraz jak siedziałem i oglądałem zdjęcia jak pliki się przegrywały które wysyłałem swojej dziewczynie zauważyłem że dysk miał pojemność poniżej 1TB - ( ogólnie to ma 3TB) zgrałem tam wszystkie swoje zdjęcia itd. ( miejsca prawie nieubyło coś koło 100gb danych może troszkę więcej ( zdjęcia wycinałem i wklejałem) po czym wymieniłem dysk na nowy i zainstalowałem system i stery - podpiąłem dysk przenośny i klops nie widać go w Mój komputer sprawdzałem przez Menager Dysków widzi go jako raw - lecz żeby dostać się do zawartości wyświetla komunikat że dysk należy sformatować przed użyciem…
Posiadam na nim dość ważne dane - zdjęcia z 3 lat życia (narodzin mojej siostry, jej pierwsze zdjęcia i wgl ) no i że tak powiem jak to stracę to nie chce być w swojej skórze.
Chciałem dysk przeskanować testdisk’iem ( 244 w przeciągu 1h z 455857 więc jakieś 3lata i bym odzyskał) teraz jestem w trakcie skanowania DMDE - tylko boje się że skoro wtedy widział go jako 1TB to mogę wszystkiego nie odzyskać ( kopia zapasowa odpada nie mam żadnego większego nośnika)
Jakieś pomysły ? Czy czekać na koniec DMDE - w 30min 3% ?? Pozdrawiam liczę na jakiś odzew kogoś bardziej oblatanego :slight_smile:

Odzyskuj dane zanim możesz.

Testdisk polecam.

Wejdź w zarządzanie dyskami (diskmgmt.msc z konsoli) a potem zaznacz swój dysk i pod prawym przyciskiem “Zmień literę dysku i ścieżki” na przykład na M. Tak się dzieje z dyskami przenośnymi na W10 (1607) i na W7 po ostatnich aktualizacjach.

Dodatkowo proponuję zrobić tak:

  1. Z konsoli “sc query vds” i jak usługa jest zatrzymana to “net start vds”
  2. Również z konsoli odpal “diskpart” a następnie wpisz “automount” i jeśli będzie napisane że automatyczne przypisywanie jest wyłączone to kolejno “automount enable” a potem “exit”.

Jeśli chodzi o DMDE to mam nadzieję, że nie grzebałeś przy MFT bo niestety DMDE potrafi czasem więcej popsuć niż naprawić.

Pozdrawiam

nie jestem pewien. lecz wydaje mi się że w moim przypadku nie ma na to szans gdyż w zarządzaniu dyskami widzę jego realną pojemność a pojemność wskazywana w trakcie wgrywania plików była inna ( moje nie dopatrzenie- podobno dysk wcześniej był już znaleziony z inną pojemnością)

Czyli zrobiłeś to co napisałem czy zakładasz, że to nie zadziała ?

To metoda bezinwazyjna bo nie ingerujesz w dyski. Najwyżej się nie podepnie i tyle.

Miałem dokładnie taką samą sytuację jaką opisałeś z 3 dyskami i to było jedynym rozwiązaniem.