Dysk z krzaczkami = odzyskiwanie?

(Kaadeel1990) #1

witajcie. mam mega problem. otoż. podłączam sobie swój dysk WD 1TB i zamiast swoich danych otrzymuje jedną partycję (dotychczas były to 2 partycje) i są jakieś 'krzaczki' zamiast plików...

tak jak na poniższym zdjęciu:

post-82893-0-83027400-1387923915_thumb.p

pomóżcie mi z tym fantem, ponieważ w grze jest 1TB, które zbierałem przez jakieś wiele lat (sterowniki, materiały z uczelni po 3 latach, praca dyplomowa, zdjęcia itp)... będe dozgonnie wdzięczny za pomoc :slight_smile:

wesołych świąt poza tym :wink:

(Arrosgis) #2

Dobra, po kolei.

Ze screenshota, którego pokazałeś wynika, że sypnęła Ci się logika partycji - jeśli to NTFS, to prawdopodobnie poleciał MFT/tablica partycji. (Przynajmniej to jest najbardziej prawdopodobne.)

Pierwsza rzecz: Żadnych (!) chkdsków, defragmentacji, scandisków i innych. Nie próbuj nic odczytywać bez potrzeby, a już na sto procent nic tam nie zapisuj. Ani nie odpalaj żadnych narzędzi na tym dysku, chyba, że Ci nie szkoda danych.

Najpierw musisz wykonać kopię posektorową 1:1. Potem można kombinować z odzyskiem.

Zakładam, że wyliczenie i skopiowanie $MFTMirror w miejsce $MFT pomoże - ale tak jak mówię, najpierw kopia posektorowa całego nośnika. Bez tego nie ruszaj.

(Kaadeel1990) #3

1) jak to zrobić i  czym... ?

2) jeśli dysk zajmuje 1TB to muszę znaleźć gdzieś 1TB na tą kopię ?