Dysk z szybkim zapisem/odczytem pod system 32bit


(pain3hp) #1

Chcę kupić dysk zewnętrzny, myślę nad PQI H566 500GB

na allegro podają odczyt 96MB/s zapis 84MB/s wydaje mi się że są to wartości ponad normą (może mi sie tylko wydaje). Cena jest konkurencyjna, wygląd OK. Tylko że te wartości są podane pod 64bity a ja będę raczej korzystał w systemach 32, ktoś wie jak to się zachowa?

Ten dysk chciałbym przeznaczyć na przechowywanie gier, tzn instalowałbym na nim gry dosyć ciężkie, jak np call of duty. I kiedy chcę grać podpinam go pod usb i będzie działać czy będzie mulić? Teraz mam w kompie twardziela 120GB jakiś seagate i zauważam że muszę co tydzień czyścić bo już mam ostrzeżenia o przepełnieniu. Ale wolałbym by nowy dysk był zewnętrzny.

dzieki za rady


(Witkacy75) #2

Transfer dysku zewnętrznego jest ograniczony interfejsem, przez który się komunikuje.

Jeżeli jest to USB 2.0 to zapomnij. Tego typu dyski nadają się tylko jako magazyn danych audio/video albo kopia bezpieczeństwa.

Jako taki komfort daje Tobie dopiero USB 3.0, eSATA albo FireWire.


(Starchris) #3

Mój kolega ma Samsunga 500 GB z interfejsem USB 2.0 i gdy przychodziło mu coś większego wrzucić na dysk lub z niego wyciągnąć, to zdarzało mu się ustawiać taki transfer na noc aby nie musieć czekać. Interfejs USB 3.0 to w tej chwili minimum, które dysk zewnętrzny powinien posiadać. Po za tym w cenie twojego prawdopodobnie przyszłego zakupu nie znajdziesz szybszego dysku aniżeli Twoja propozycja czyli prędkość obrotowa 5400 oraz bufor 8 MB.


(djdavemix) #4

Jeżeli dysk nie musi mieć USB 3.0 warto zainwestować w obudowę zewnętrzną 2,5" firmy Welland z USB 2.0 i eSata. Do tego dysk Seagate 500GB 7200rpm bufor 16 lub 32MB. Cena za zestaw około 300zł. Co do szybkości eSata rzeczywista prędkość kopiowania mieści się wówczas w granicach 60-80MB/s - przykładowo czas kopiowania 30GB to 15-20 minut.


(pain3hp) #5

kupiłem seagate external 1,5tb, dobry magazyn na dane. Gry 8GB (iso) wchodzą w 4 minuty na niego. Mogę grać majac gry zainstalowane na nim i nic sie nie spowalnia, jest cichutki. Jedyne co zapomniałem doczytać/dowiezdieć się to to że musi być zasilany dodatkowym kablem (usb nie starcza). Ogólnie polecam