Dysk z szybkim zapisem/odczytem pod system 32bit

Chcę kupić dysk zewnętrzny, myślę nad PQI H566 500GB

na allegro podają odczyt 96MB/s zapis 84MB/s wydaje mi się że są to wartości ponad normą (może mi sie tylko wydaje). Cena jest konkurencyjna, wygląd OK. Tylko że te wartości są podane pod 64bity a ja będę raczej korzystał w systemach 32, ktoś wie jak to się zachowa?

Ten dysk chciałbym przeznaczyć na przechowywanie gier, tzn instalowałbym na nim gry dosyć ciężkie, jak np call of duty. I kiedy chcę grać podpinam go pod usb i będzie działać czy będzie mulić? Teraz mam w kompie twardziela 120GB jakiś seagate i zauważam że muszę co tydzień czyścić bo już mam ostrzeżenia o przepełnieniu. Ale wolałbym by nowy dysk był zewnętrzny.

dzieki za rady

Transfer dysku zewnętrznego jest ograniczony interfejsem, przez który się komunikuje.

Jeżeli jest to USB 2.0 to zapomnij. Tego typu dyski nadają się tylko jako magazyn danych audio/video albo kopia bezpieczeństwa.

Jako taki komfort daje Tobie dopiero USB 3.0, eSATA albo FireWire.

Mój kolega ma Samsunga 500 GB z interfejsem USB 2.0 i gdy przychodziło mu coś większego wrzucić na dysk lub z niego wyciągnąć, to zdarzało mu się ustawiać taki transfer na noc aby nie musieć czekać. Interfejs USB 3.0 to w tej chwili minimum, które dysk zewnętrzny powinien posiadać. Po za tym w cenie twojego prawdopodobnie przyszłego zakupu nie znajdziesz szybszego dysku aniżeli Twoja propozycja czyli prędkość obrotowa 5400 oraz bufor 8 MB.

Jeżeli dysk nie musi mieć USB 3.0 warto zainwestować w obudowę zewnętrzną 2,5" firmy Welland z USB 2.0 i eSata. Do tego dysk Seagate 500GB 7200rpm bufor 16 lub 32MB. Cena za zestaw około 300zł. Co do szybkości eSata rzeczywista prędkość kopiowania mieści się wówczas w granicach 60-80MB/s - przykładowo czas kopiowania 30GB to 15-20 minut.

kupiłem seagate external 1,5tb, dobry magazyn na dane. Gry 8GB (iso) wchodzą w 4 minuty na niego. Mogę grać majac gry zainstalowane na nim i nic sie nie spowalnia, jest cichutki. Jedyne co zapomniałem doczytać/dowiezdieć się to to że musi być zasilany dodatkowym kablem (usb nie starcza). Ogólnie polecam