Dysk zablokowany funkcją bitlocker , i brak klucza

Witam

Na moim własnym komputerze miałem dysk “D” zablokowany funkcja bitlocker z win7 , problem w tym ze komputer się zepsuł i tymczasowo muszę używać starego , chciałem podłączyć dysk z niedziałającego komputera do obecnego. Problem w tym że jeśli uruchomię win xp z dysku starego komputera partycja “D” jest pokazana jako surowa , natomiast win7 z dysku z niedziałającego komputera nie włącza się i w narzędziu naprawiania systemu pyta o klucz funkcji bitlocker , którego nie mam , czy można to jakoś obejść bez formatowania partycji? bo choć mógłbym spróbować odzyskać dane po formacie , to jednak na pewno nie odzyskam 100% a jest na tej partycji dużo danych których nie ma na płytach.

Gdzie masz klucz do bitlockera?

No to jest dobre pytanie , ten który jest na dysku c nie pasuje a innych nie mam

Oddawaj nick :slight_smile: ,Pytanie dobre,czemu klucz nie wchodzi,wyskakuję jakiś błąd?

Nie , nic nie wyskakuje przechodzi do następnego okna , jest komunikat że dysk jest teraz dostępny i po restarcie to samo

jakie są szanse na odzyskanie danych po formacie ?

Szanse według mnie nie są duże,jak coś nadpiszę miejsce na dysku to lipa,spróbuj spod innego systemu np live cd linuxa,odczytać co kolwiek lub z pod eksploratora programu WinRar

winrarem też format potrzebny , pod wn xp którego teraz używam partycja jest surowa , tak więc format byłby z poziomu windowsa i raczej nic by się nie nadpisało

Ciężko określić ja bym szukał raczej tak

Szukałem już tak i poziom zaprezentowanych tam metod jest delikatnie powiedziawszy niesamowicie wysoki i o całe lata świetlne przekracza moja wiedzę o komputerach , MS zawsze coś schrzani , nie może mnie o hasło zapytać? tylko o klucz z 48 znaków

M$ nie szyfrował ci partycji :slight_smile:

Popatrz tu

the.witcher , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w nazwie. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj ten temat.

viewtopic.php?f=16&t=394978