Dysk - ze STAREGO hyc na NOWY

Witam

Chciałem wszystkich Użytkowników poprosić o pomoc w rozwiązaniu dwóch problemów.

W zasadzie jeden jest efektem drugiego :roll:

Już przechodzę do rzeczy.

Otóż od jakiegoś czasu ( +/- miesiąc ) zauważyłem niepokojące objawy ze swojego dysku twardego :frowning:

Chodzi o dysk SATA II o pojemności 160 GB.

Chodzi o dźwięk który się z niego wydobywa. Słychać jakby piszczenie, mnie sugeruje to jakiś kłopot podczas obracania się talerza dysku.

Dodam że wg mojej opinii dysk pracuje poprawnie. Wszelkie testy nie wykazują nieprawidłowości, brak BADSEKTORÓW itp.

Mocowanie dysku również wygląda poprawnie.

Proszę o pomoc przy diagnozie oraz o podanie ewentualnego sposobu usunięcia usterki.

Jak pisałem wyżej drugi problem wynika z pierwszego.

Czy zna ktoś z Was sposób na przeniesienie DANYCH wraz z SYSTEMEM na nowy, pewnie większy dysk.

Szukam przez google ale nie znalazłem poradnika który pomógł by mi sklonować dysk.

Czy ktoś zna jakiś tutorial najlepiej krok po kroku ??

Chodzi mi o sam proces klonowanie , ale i podział na partycje itp itd.

Z góry DZIĘKUJĘ za pomoc.

  1. Test SMART

  2. Też chciałem sklonować dysk i dopiero udało mi się programem True Image 2010, niestety program płatny i do tego drogi, więc bez sensu jest wydać pieniądze tylko na sklonowanie dysku. Może pozostali użytkownicy pomogą.

  1. Test programem HD Tune

  2. Ja skorzystałem z programu Paragon Partition Manager 8.0 Personal, wszystko przebiegło bez problemów. Podobno dobry jest też Norton Ghost.

Panowie.

  1. jak napisałem wyżej - zarówno S.M.A.R.T. jak i inne oprogramowanie służące do testowania dysków nie wykazały nieprawidłowości.

Zakładam więc że chodzi o jakąś usterkę mechaniczną !!

  1. jeżeli już polecacie program, proszę o wskazówki w jaki sposób mam sklonować dysk.

Wskazówki znajdują się w programie.

Postępuj w/g instrukcji danego programu, ukazujących się na monitorze.

Czemu tutaj wszyscy odpowiadają w dziwny sposób :shock:

Nie wiesz - nie pisz.

Zadałem proste pytanie, oczekuję na prostą odpowiedź.

3 odpowiedź a żadna nawet o krok nie przybliżyła mnie do odpowiedzi :cry:

Dałem Ci prostą odpowiedź.

Tu masz listę aplikacji służących do klonowania dysków:

http://www.searchengines.pl/lofiversion … 21332.html

Są i darmowe.

Wybierz sobie, zainstaluj i działaj.

Jeśli obsługa danej aplikacji wyda Ci się zbyt trudna, poszukaj poradników.

W większości jednak tych aplikacji, należy wskazać dysk który zamierzasz sklonować, następnie wskazać miejsce do zapisu tej kopii.

Czyli cała operacja, sprowadza się do mniej więcej 10 kliknięć myszką.

Poradzisz sobie?

Newton dziękuję.

Tak.

Myślę że sobie poradzę.

Jednak mówiąc szczerze nie ukrywam że ktoś poda mi rozwiązanie “na tacy” tj. “wybierz ten program, potem zrób to i to”

Ot to wszystko.

Paragon Partition Manager 8.0 Personal

W głównym oknie programu klikasz link Copy the entire disk --> Next --> wybierasz dysk źródłowy --> wybierasz dysk docelowy --> Next --> sprawdzasz na rysunkach czy wszystko w porządku i klikasz Next --> Finish --> Na gonym pasku klikasz Apply --> potem restart --> wyświetli się specjalny tryb programu w którym będziesz mógł śledzic postęp przenoszenia plików --> po przeniesieniu wszystkich plików zamineiasz dyski (w BIOSie lub zamieniasz gniazda do których sa podłączone) --> odpalasz kompa z nowego dysku