Dysk zew. 2,5 czy 3,5

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć czym się różnią dyski 2,5 i 3,5 cala. Kiedyś czytałem, że te 2,5 nie działają kiedy chcemy odtworzyć film np, przez podłączenie do telewizora.

Na początku chciałem kupić jak najtańsze, ale może lepiej dołożyć trochę kasy i odrazu kupić porządny. Mógłby ktoś doradzić jakis dysk 2.5 1tb?

Ja mam dwa dyski, pierwszy 3,5cala(Seagate) a drugi 2,5cala(WD) i różnicy nie widzę pomiędzy nimi i telewizor(samsung) wykrywa je całkiem sprawnie.

Ja polecam dyski zewnętrzne WD, te od Seagate są jakieś dziwne i sam żałuję, że kupiłem bo wyjec okrutny i strasznie chrobocze. Ponadto dyski seagate nie mają zbyt dobrej renomy.

Za to ten od WD jest cichutki i nic się z nim nie dzieje.

Sprawdź te aukcje, może coś ciekawego ci wpadnie w oko:

http://allegro.pl/dysk-zewnetrzny-wd-ep … 39887.html

http://allegro.pl/dysk-wd-elements-port … 93446.html

http://allegro.pl/1tb-wd-my-passport-se … 45723.html (tego akurat ja mam, jest świetny)

Ewentualnie jak chcesz trochę zaoszczędzić to możesz kupić normalny dysk 2,5-3,5cala i do niego jakąś (dobrą) obudowę. Ale oszczędność będzie niewielka.

Mialem 3.5 WD 500gb i sluzylem mi przez 5 lat odpalony 24/7. Tylko wlasnie to mi w nich najbardziej przeszkadza. Jak chcesz odlaczyc 2.5 to tylko pyk USB i juz. A od 3.5 trzeba jeszcze zasialnie odłączać.

Polatalem po stronach i mam teraz dylemat. Czy brac sobie WD 1TB 2.5 czy lepiej odrazu 2TB 3.5…

Odrazu może dodam pytanie bo nie jestem na bieżąco.

Jak to jest z USB 3.0. Jest już często stosowany w kompach czy dopiero nadchodzi? Widze, że część dysków już ma 3.0.

USB3.0 jest stosowany i powoli wypiera 2.0, jednak 3.0 jest wstecznie kompatybilne z 2.0 więc można się w niego uzbroić.

Co do zasilania dysków, niestety te dyski 3,5 wymagają mocniejszego zasilania, którego port USB nie jest w stanie zapewnić i tutaj właśnie dyski 2,5 mają przewagę - możesz je przenosić i po prostu podpiąć pod laptopa pracującego na baterii. Ale jeśli dysk ma tylko ciągle stać i nie będzie przenoszony to można zainwestować w dysk 2tb 3,5cala. Jeśli nie wygodnie ci odpinać dodatkowe zasilanie z dysku to kup 2.5, większej różnicy poza tym zasilaniem nie ma.

Zdecydowałem się na ten:

http://www.ceneo.pl/16713517s

Dzieki za pomoc. Pozdrawiam.