Dysk zew. nie działa w TV i tunerze DVB-T

Witam
Mam 2 dyski 2,5 cala HDD sformatowane na NTFS. Kupiłem kieszeń na te dyski.
Chcę te dyski wykorzystać do nagrywania i odtwarzania filmów na telewizorze i tunerze DVB-T. Problem w tym, że jeden dysk działa na tych urządzeniach a drugi nie. Po podłączeniu drugiego dysku pojawia się błąd i nie można otworzyć zawartości dysku. Działa on bez problemu na komputerze a na telewizorze i tunerze DVB-T nie.
Jaka może być przyczyna?

Może jakiś brak kompatybilności? sformatuj ten dysk z poziomu urządzenia ja da radę.

Może sformatowanie na fat32 pomoże? Tylko te ograniczenie do 32 GB, hmm…
Da się więcej i to sporo, tylko powyżej takiej wielkości partycji jest spore spowolnienie działania dysku.

No ja mam pendrive o pojemności 64GB i jest sformatpwany w FAT32, no więc jaką maksymalnie dużą partycję można utworzyć z tym systemem plików??
@kost
Co do tego niedziałającego dysku, port USB w tunerze / TV może mieć zbyt mały prąd, aby zasilić ten dysk. Jaki konkretnie błąd się pojawia??

2TB (512 bajtowe sektory) / 16 TB (4096 bajtowe sektory) ale to Windowsowy kreator ogranicza do 32 GB (testy wydajności wykonane przez Microsoft) :question:

Port USB w tunerze / TV może mieć zbyt mały prąd, aby zasilić ten dysk. Jaki konkretnie błąd się pojawia??

Może nie mieć żadnego komunikatu błędu (mam tak na jednym Samsungu i Philips, a Technika by Tesco daje radę).

Formatuję już 2 godziny ten dysk na komputerze (pełne formatowanie na NTFS), ta operacja pewnie potrwa ze 3 - 4 godziny. Sprawdzę jeszcze raz czy nadal nie działa i jutro napiszę. Jeśli nie zadziała to podam jaki dokładnie komunikat błędu się pojawia.

Po 4 godzinach formatowania nadal TV i Tuner DVB-T nie widzi dysku.
Na tunerze wygląda to tak jakby dysk nie był podłączony. Na TV pojawia się komunikat “Wystąpił problem z urządzeniem USB. Sprawdź urządzenie USB”.