Dysk zew. Toshiba, System nie widzi dysku

Czesć

Mam problem z dyskiem zew, toshiba 750gb

Otóż ostatnio zdaje mi się że źle włożyłem kabel usb od strony dysku i troszkę go docisnąłem , ale zaraz go odwróciłem i dobrze włożyłem, blaszki w gnieździe dysku są proste tak jak powinny być. Podejrzewam że wtedy się jakieś spięcie zrobiło. Problem w tym że system pokazuje dymek, że " urzadzenie jest uszkodzone lub dysk go nie widzi" itd. W menadrzeże urz. pokazuje że dysk nie ma sterowników, i o dziwo nigdy do niego żadnych nie wgrywałem i działał przez 2 lata. A teraz go nie chce za cholerę wykryc. USB w kompie sprawne. Sprawdzałem go na wind 7/vista na 2 innych kompach i to samo . Stawiam na uszkodzony kontroler usb w dysku.

Co moge wykluczyc:

-uszkodzony kabel usb ( sprawdzałem na takim samym drugim)

-usb w kopie uszkodzone, każde innne urządzenie dziaała.

Coś innego uszkodzonego w dysku , dysk działa normalnie, kontrolka się swieci, a dysk słychać że pracuje.

Jeżeli to okazę się trafne to można to jakoś naprawić?

Skoro po podłączeniu wywala dymek, ze jest uszkodzony, to jest uszkodzony. Nie co co tego roztrząsać, trzeba po prostu kupić nowy i tyle…

No tak, ale jakoś nie wierzę tym systemowym informacjom. Chcę się dowiedzieć co jest przyczyną tego , jak bym chciał kupić nowy to bym to po prostu olał i nie zwaracał głowy na forum. Raz że nie mam teraz kasy, dwa może uda się coś z tym zrobic.

Podepnij pod inny komputer i sprawdź. Jak wywali ten sam komunikat, to dysk jest uwalony.

Rozebrać obudowę tak żeby nie uszkodzić samego dysku, wyjąć go i podpiąć wewnątrz kompa kabelkami. Sprawdzić czy system go zobaczy, jeśli zadziała to jest uszkodzony kontroler.

ludzie czytajcie błagam!

Przecież jasno napisałem ze sprawdzałem na 2 innych kompach i to samo :slight_smile:

p.s Bob dzięki, jutro to rozbiorę cholerstwo, a jeżeli okaże się że to kontroler to jest szansa oto naprawić?

Raczej nie naprawisz, ale są do kupienia takie obudowy, tak więc wtstarczy kupić nową. Na przykład Alledrogo jest zawalone takimi obudowami.

dzięki, okazało się że to kontoler był usb więc musze obudowę kupic.