Dysk zew. vs Pendrive

Witam
Chciałbym kupić jakis porządniejszy nośnik danych. Chodzi mi bardziej o taką bazę na zdjęcia, obrazy systemów i oprogramowania, jakieś filmy. Nie jestem bardzo zasobożerny gdyż na głównym korzystam z zaledwie nie całych 90GB(chmura itd.)danych. I moje pytanie czy lepszy będzie dysk czy penek. Mnie kusi ten drugi ponieważ za nieco ponad stówkę mam USB3.0, 64GB pojemności no i chyba większą odporność. Natomiast dysk wydaje mi się solidniejszy, ale nie wiem jak z cenami.
Co byście polecali ?
Pozdrawiam :slight_smile:

Kwestia ochoty.
Dajmy na to zewnętrzny dysk 500GB z USB3 dostaniesz już za 180 Pln.

1 polubienie

Ja tam lecę na kieszkonce USB3 z Samsungiem 840 240G albo 250G - nigdy nie pamiętam.
Cena to jakieś dobre, a transfery bardzo dobre.

1 polubienie

Ja na takie ilości danych brałbym pendrive. Przemawia za tym mobilność, cena i wytrzymałość, a transfery przy archiwizacji zdjęć i temu podobnych nie jest najważniejszą cechą.

1 polubienie

Jak nie potrzebujesz duzej ilosci pamieci to lepszy pendrive najlepiej szybszy bedzie fajnie przesylal dane w 100 zl sie zamkniesz np

1 polubienie

Zależy od… osobowości :smiley: ja kilka pendrive’ów gdzieś po prostu zapodziałem, na szczęscie nie były to mega ważne czy poufne dane. Zainwestowałem w dysk zewnętrzny ADATA i jestem bardzo zadowolony. Jakoś nie przemawia do mnie trzymanie mojej prywatnej, bardzo cennej biblioteki zdjęć czy dokumentów.

Ja używam pendrive jako brelok do kluczy i mam zawsze przy sobie rzeczy które potrzebuję :wink: ale można też schować go do szuflady jako dane zarchiwizowane