Dysk zewn.- TV a komputer, błąd

Witam
Mam dysk Toshiby zew 1TB nie było z nim problemu, aż nagle po tygodniu oglądania filmów na TV postanowiłem go podłączyć do Laptopa i wyskakuje niebieski ekran z napisem kod błędu memory management i naprawa. Dopóki nie odłączę dysku to się wyłącza komputer, ale zmienia się kod błędu na system thread exception not handled na innym laptopie to samo, jeśli podłącze pendrive to nie ma problemu na tv też działa… nie chciałbym utracić danych z dysku.

Jakieś pomysły?

Sprawdzić na jakimś GNU/linux co toshiba porobiła z partycjami?

A jak mam to zrobić bo zielony jestem

A np. tak zrobić na pustym pendrive np. Ubuntu:

https://www.akademiakomputronik.pl/artykul/jak-zrobic-bootowalnego-pendrive-windows-linux

Potem w biosie / UEFI sprawdzić jak go ustawić (pendrive z Ubuntu) by startował przed Windowsem (z hdd/ssd) i tam czy wykryje i “zamontuje” do podglądu dysk USB.

Nie za bardzo rozumie?
Czy go podpiołes pod dekoder TV?
Najpierw włącz w biose funcję Legacy USB Support i wyłącz w Win autoodwarzanie.
Jeżeli ci się zformatowal na TV do trzeba usunąć z niego partycje, stworzyć nową i sformatować. Dysk z TV nie pójdzie na kompie bo jest kodowany

Podpiołem bezpośrednio do telewizora przez usb na tv widzi wszystkie pliki (muza film zdjęcia) przy próbie podłączenia do laptopa przez usb wywala błąd włącza sie diagnostyka nic nie idzie zrobić i tak sobie diagnozuje dopóki nie odłączę dysku zew jak ustawie wcześniej widok partycji to i tak go nie widać zawsze ogladałem na tv a do kompa podłączałem aby coś wrzucić na dysk

Najdziwniejsze są te BSOD-y jakby np. “dysk prądem kopał” od 7 dniowego siedzenia na porcie TV?

Jak filmy nie zniknęły to raczej tylko nowe partycje gdzieś porobił, wątpię by producenci TV/Dekoderów opanowali zmianę systemu plików bez utraty danych (wbudowali by HDD/SSD w telewizor by formatować przenośne dyski?).

On nie zmienia systemu tyko go koduje. Jak ja se zagram na pedrivie z dekodera Vectra do do nie odtworze na kompie

Wiem chyba o co chodzi. Sprawdziłem u siebie. On tworzy dodaktową pardycje. Spróbuj zrobić co napisałem wcześniej

1 polubienie

Ponieważ masz Samsunga, pewnie Smart a one mają system Tizen na linuxie. I na nim wszystko działa, to to nie problem sprzętu. Czyli system windows i być moze stary sterownik lub już niekompatybilny.
Zajrzyj tu…http://www.troublefixers.org/laptops/fix-system-thread-exception-not-handled-in-windows-10/590/
Przeczytaj głównie od Find the Driver Which is Causing You Trouble
Pobierz program zainstaluj i przeskanuj system. Opis jest na stronie która podałem.

portent ma racje - mi pokazuje partycje w ex2 czyli to jest partycja linuxa czy jak kto woli UNIX

Dzięki wszystkim za pomoc naprawiłem sciagłem driver pack solution i wszystko działa