Dysk zewnętrzny 1TB i więcej - co kupić?

Witam!

Jestem zainteresowany kupnem zewnętrznego dysku (3,5’’) do mojego laptopa. Chciałbym, żeby miał od 1TB w górę. I tutaj pierwsze pytanie - lepiej kupić zwykły zewnętrzny dysk, czy wewnętrzny i do tego obudowę oraz przejściówkę na USB? Jest jakaś różnica w szybkości takich dysków? Co do zewnętrznych - Samsung Story Station 1,5TB - ma ktoś, może polecić? Mój budżet to 500 zł.

Proszę o pomoc.

Zależy czy łączysz po USB czy eSATA. Dyski 3.5” będą potrzebowały dodatkowego zasilania z własnego zasilacza. Ten Samsung jest wysoce opłacalny. Pójdź do Diablo Computers i zamów u nich, najlepszy sklep w Żyrardowie zawsze od nich biorę, i gwarancja na miejscu. Cena około 435zł

Rules , Może trochę nie na temat, ale bardzo interesującym

rozwiązaniem są dyski sieciowe.

Tak dla przykładu :Synology DS110j ale to

trochę inny budżet. Zależy też od Twoich potrzeb.

Mam w drugim laptopie eSATA, ale w ogóle jest mało dysków zewnętrznych posiadających to złącze, więc zostaje USB. A co do Diablo Computers - jeśli właścicielem tego sklepu jest dalej ten sam gość, to raczej z nim interesów robić nie będę. :wink:

Na temat Samsungów słyszałem różne opinie, dlatego proszę tu o pomoc. Może lepiej kupić jakiegoś WD czy Seagate?

Nie wiem o kim mówisz dokładnie, bo co najmniej 2-3 osoby na stałe tam pracują. W każdym razie tylko oni nigdy mi kitu nie wciskali (że proponowali i mówili że wydajniejsze bo akurat tylko tą mają na stanie, jak chyba Vobis?? na 1go maja - czemu zaprzeczały testy PClaba), ani cen z kosmosu nie mają (zazwyczaj tyle samo płacę z wysyłką na allegro co u nich więc na jedno wychodzi) w sklepie jest PC z monitorem 24” dla klientów (no nikt inny takiego nie ma w Żyrardowie, nawet kiedyś pozwolili mi sprawdzić pociągi na stronie PKP jak się spóźniłem na swój) i sam możesz sprawdzić jak się coś znasz w tej stronie www wszystko szczegółowe parametry jak na stronie producenta, porównać je ze sobą (niestety tylko w sklepie mają dostęp do tej strony, a szkoda bo bym telefonicznie zamawiał przy takiej możliwości) zawsze rzeczowi i konkretni, i co ważne nigdy nie dopłacałem za transport jak zamawiałem coś (w Datakom-ie tak miałem). Z Elektryka zawsze na ksero ściąg i książek też tam chodziłem (najbliżej). Tak się już do tego przyzwyczaiłem że wchodzę szukam czego mi trzeba i podaję im tylko kod produktu z tej stronki do zamówienia, 1-3 dni (zawsze wiedziałem kiedy dokładnie) i mam na miejscu gwarancję. Do mojego MSI Wind U100 za darmo przymnie mi zamontowali dodatkową kość 1GB w 10 min, nie chciałem połamać zatrzasków bo nie wiedziałem w których miejscach były dokładnie bo niema on klapki tylko trzeba całego rozebrać. I co ważne prowadzą naprawy pogwarancyjne laptopów u siebie, koledze naprawili gniazdo zasilające w ASUS-ie jak zwalił lapka potykając się o ładowarkę i nadal działa. Niestety nie mają gier, tylko hardware, ale u nas w Karolince chyba tylko są, ale taniej jest kupić na allegro bo jeszcze mi się nie zdarzyło nowości u nich kupować.

Jakbym wystawiał komentarz na allegro: wielki 100% pozytyw dla nich

Z obecnego zestawu (opis) tylko drukarki, pamięci i procka (szukałem odpowiedniej serii) u nich nie brałem, ale z wymianą grafiki czekam na premierę Fermi GT300 (GPU) i na pewno mojego PII X3 710@X4 na 720 C3 wymienię (problemy z stabilnością 1600 choć to już OC), w planie na luty jeszcze jeden dysk 500GB a na koniec wszystko zapakuję do big tower’a Lian Li napewno. A wtedy to kto wie może wodowanie, w przyszłość … dyski SSD na PCIE itp. Bo tak to stale DVD/+DL i markery tylko bo ich zawsze brak. Ale dla jasności wszystko samodzielnie zamawiałem, i dla tego zasilacz np 620W modularny przy obecnej konfiguracji bo to niektórych dziwi (ale Fermi wiesz, olewam GTX 280/5 czekam) Nvidia właśnie kończy trzyletni cykl w którym całkiem odmienia architekturę.

W temacie dysku przeczytaj jeszcze:

post2408725.html#p2408725

Najnowsza zmiana, w sprzęcie (zaraz zaktualizuje opis): http://wklej.to/fgJN (nie jest to karakorum ale dostałem free z uszkodzonym wentylatorem).

Uff, niezła promocja sklepu. Dostajesz za to jakieś profity? ;] Nie no, żartuje. Może i teraz obsługa jest spoko, ale dużo wcześniej przed powstaniem DC często oddawałem kompa do naprawy właśnie do jednego z obecnych pracowników DC (wiadomo, nie będę tu nazwiska tutaj wymieniał) i prawdę mówiąc, jak teraz sobie pomyślę, ile on kasy brał za takie pierdoły jak zainstalowanie Windy, to się w głowie nie mieści. Jednym słowem nieźle w wała robił ludzi. No a że człowiek był jeszcze małym dzieciakiem, nie znał się i płacili rodzice dla których komputer to też była jakaś technologia z kosmosu, to tak pompował kasę… Ponad to za początków DC kumpel kupował tam komputer i niezłego psującego się bubla mu wcisnęli i mało za to też nie wzięli. :wink:

Wszystko jest z Chin i wszystko się psuje. Tu nie ma wyjątku. Ktoś kiedyś płakał że ma wysoką temp o 30 st za dużą, i OC na poziomie 10MHz i się okazał uszkodzony czujnik procesora. Na szczęście w ESC uznali usterkę. Jak procek może być uszkodzony to wszystko inne też.

Na stronie właśnie sprawdziłem kto jest szefem. Teraz pracuje na swoim widać bo się starają o renomę.

Jak ktoś się nie zna to się pyta sprzedawca o zastosowanie, bo czasem ludzie i na forach piszą o komp do 3,500zł dla księgowej co można zredukować o 50%. A jak ktoś mówi że się będzie uczył tylko na PC a potem i tak tylko GTA4 to jego problem jak źle sprecyzował. Ale i tak nic nie przebije komputerów z biedronki z zaklejonymi bokami :stuck_out_tongue: Biedny serwis :smiley: I jak go czyścić w ogóle? Cuda się dzieją oj dzieją ![-o<