Dysk zewnętrzny 2TB - 2,5" czy 3,5"

Witam, planuję w najbliższym czasie zakup nowego dysku przenośnego. Pracuję przede wszystkim na laptopie, stąd mam potrzebę korzystania z dysków zewnętrznych. Obecnie korzystam z Seagate Expansion Portable 1TB USB 2,5" z którego jestem zadowolony. Niestety w dysku powoli kończy się wolne miejsce, stąd jestem zmuszony do zakupu dodatkowego dysku z większą pojemnością. Poszukuję dysku, który będzie użytkowany jako dodatkowa pamięć, przede wszystkim archiwum (stąd rozważam również opcję Seagate Expansion Backup Plus) stojąca na biurku. Dobrze by było jak by się nie grzał bo jak wiadomo to skrócić może jego żywotność, a chciałbym z dysku korzystać dłużej od okres objętego gwarancją.

 

Mój wybór padł na Seagate 2TB Expansion, jednakże mam dylemat co do wyboru - Seagate Expansion 2TB USB 3.0 2,5" czy Seagate Expansion 2TB USB 3,0 3,5".

 

Proszę o wasze opinie, sugestie, też wady czy zalety w/w dysków. Który z nich byście wybrali i czemu.

Ewentualnie, prosiłbym o propozycje innych dysków w podobnym przedziale cenowym.