Dysk zewnętrzny ADATA HV620 500GB i PC, który go "nie widzi"

Dysk pochodzi od dekodera polsatu z orange. Chciałem zgrać sobie na ten nośnik film, żeby móc go puścić w TV, niestety - mój PC go nie widzi. Gdy podpinam dysk przez USB do któregokolwiek portu (sprawdzałem wszystkie) jest dźwięk podłączenia, ale nie widać dysku. Pomożecie? :wink:

A nie jest tak, że ma on inny system plików? Czy widać go w menedżerze urządzeń gdy jest podpięty pod pc?
Jeżeli jest, to za pomocą programu do zarządzania dyskami twardymi, np aomei partition assistant. sformatować go na ntfs, jeżeli jest na nim jakaś partycja, a jeśli nie to założyć nową partycję ntfs.

Z jakiego dekodera?? Zdecyduj się.

Ojej no…nic nie znaczące przejęzyczenie.

Tak.

Bardzo możliwe. Jeśli zrobię formatowanie na NTFS, to czy dekoder dalej będzie funkcjonował normalnie do spółki z tym dyskiem?

Jaki to dekoder, model?
Rozumiem, że ten dysk normalnie podpięty był pod dekoder przez port USB i sformatowany za pomocą funkcji dekodera?Jeżeli tak to po sformatowaniu go pod Windows, dekoder powinien go nie rozpoznać i zażądać formatowania. Ale 100% pewności nie mam bez modelu dekodera.

Tak.

Tego nie wiem, ja przejąłem dekoder od właściciela, ale podejrzewam, ze pewnie tak było.

To Samsung ICU 100 (GX-PL680EK).

Dyski do dekoderów często są formatowane pod dekoder oraz blokowane (hasło na dysk). Możliwe, że nie będzie możliwości odczytania takiego dysku poza dekoderem. Tematów dotyczących odzyskiwania dysków z dekoderów jest w sieci mnóstwo. Takie dyski na aukcjach kosztują grosze, bo często nic z nimi nie da się zrobić.

Dobra, inaczej. W jaki efektywny sposób mogę puszczać filmy na TV? USB? Dysk zewnętrzny? Sieć domowa? Mam dużo filmów na PC w świetnej jakości i chciałbym to w jakiś sposób przenieść na mój SmartTV.

Hej,

Najlepiej chyba po sieci bądź bezpośrednie połączenie komputera/laptopa z TV.

Pozdrawiam,
Dimatheus

1 polubienie

Kupiłem kieszeń na HDD, bo mam jeden wolny dysk z PC 250GB i podepnę go do routera tym samym mając dostęp do wszystkich multimediów (głównie filmów) na wszystkich urządzeniach. To powinno być najlepsze rozwiązanie. Dzięki za porady :slight_smile:

Mam nowy problem. Router został wymieniony, ponownie to FunBox 2.0. Kieszeń na dysk - Natec Rhino z USB 3.0. System - Win 10 x64. Dysk HDD 250 GB wyjąłem z PC, hop do kieszeni. Podpinam do PC - działa, wszystko git. Natomiast ja chce podłączyć ten dysk do FunBoxa 2.0 na USB i korzystać z plików na dysku na telefonie, TV itd. Tylko, że podpinam go do routera i nie widzę. Mam dostęp do plików jedynie ze strony konfiguracyjnej modemu - 192.168.1.1
Ta metoda oczywiście nie działa.

Próbowałem zrobić tak, ale też nie pomogło:

W Windows 10 należy wejść do Panel sterowania\Programy\Programy i funkcje i tam po lewej stronie wybrać “Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows” - z rozwijalnego menu, które się pokaże trzeba znaleźć na liście "Obsługa udostępniania plików SMB 1.0/CIFS i po rozwinięciu zaznaczyć "Klient SMB 1.0/CIFS. Po tym zatwierdzić OK i wybrać opcję ponownego uruchomienia Windows. Po tej zmianie działa opcja z //192.168.1.1 i można mapować dysk.

Dodam, że w zarządzaniu dyskami nie mam nieprzydzielonego miejsca dla tego dysku oraz, że go nie formatowałem przed podłączeniem do kieszeni/PC/routera.

Pomocy, jak to zrobić? :scream:

EDIT:

Ok, TV widzi dysk po wybraniu na nim opcji sieć. Jak teraz zrobić, żeby inne urządzenia (telefony?) widziały dysk oraz jak po Wi-Fi przesyłać na niego pliki? Dodam tylko, że mapowanie nie działa - nie widać dysku na liście sieć, a jedynie nazwę mojej jednostki PC.

Nikt? Wiem, że sobota, no ale…