Dysk zewnętrzny chce się formatować po podłączeniu mimo tego, że działał

Mam problem z zewnętrznym dyskiem USB.

Dysk jest 3,5 calowy, włożony do kieszeni. Zasilany z gniazdka i na stałe podłączony do telewizora.

Dziś chciałem go włączyć i telewizor go nie pokazał. Po podłączeniu do laptopa ( Win 7, 64bit ) wyskakuje komunikat :

 

Do tej pory wszystko było ok i dysk działał bez problemów.

Zrobiłem analizę programem TESTDISK, wynik załączony w obrazku.

Jak jest podłączony do kompa to widać ikonkę dysku w Mój Komputer, natomiast nie podaje żadnych parametrów jeśli chodzi o pojemność.

Ale jak wejdę przez PPM na Mój Komputer- Zarządzanie - Dyski , to widać ten dysk i w jego właściwościach, że tyle a tyle jest przestrzeni wolnej a tyle zajętej.

 

Czy jest jakaś szansa na uruchomienie takiego dysku i sprawienie, żeby się włączał, tak aby uzyskać dostęp do danych?

 

 

 

Przechwytywanie.JPG

CHKDSK ?

W GPARTED też jest opcja naprawy systemu plików (niedoskonała) .

CHKDSK chyba nie pokazuje błędów zrzut w załączniku.

Właśnie trochę się boję niedoskonałych metod ze względu na możliwość utraty plików.

Przechwytywanie1.JPG

Nic nie uszkadza tylko informuje , że są błędy których nie potrafi naprawić i odsyła do Windows-a 

To musi być bootowalny program (można też spróbować HDD REGENERATOR 2011) bo z pziomu WINDOWS-a tego nie naprawisz (prawdopodobnie uszkodzona tabela MFT) .

podstawowe pytanie…

 

czy używasz dysku do nagrywania programów na tv?

CHKDSK dysku C :

WIN+E

Dysk C - PPM - Właściwości - Narzędzia - Sprawdź - Zaznaczyć co najmniej : Automatycznie napraw błędy systemu plików - Rozpocznij - Zaplanuj sprawdzenie dysku - OK

RESTART

Dysk C jest ok. Problem z zewnętrznym. I na tym zewnętrznym nie da się przeprowadzić takiej operacji, bo dostaję komunikat, że nie można sprawdzić dysku bo system nie może uzyskać  dostępu do niego.

Da się zrobić ten skan na dysku zewnętrznym ale tylko wtedy jak wejdę w niego z poziomu ZARZĄDZANIA DYSKAMI. Wtedy jednak nie mogę zaplanować tej operacji.

Da się to zaplanować np z wiersza poleceń?

Zrobiłem też Check za pomocą gparted ale nic się nie zmieniło.

 

Nie, tylko do odtwarzania multimediów wrzuconych z komputera.

Tak Ci podałem dla dysku C , bo na nim nie powinno być błędów .

HDD REGENERATOR 2011 (~ 3,5 h !) ?

Trójkąt z wykrzyknikiem był w GPARTED ?

HDD Regenerator nie na dziś  w takim razie.

Co do Gparted, to ten dysk niczym się nie różnił w oznaczeniach od pozostałych. Nie było trójkąta.

Spróbuj SLAX-a 7.09 x64 czy go “zobaczy” .

http://ftp.cc.uoc.gr/mirrors/linux/slax/Slax-7.x/

Spróbowałem Ubuntu Live CD i dysk zachowuje się tak jak powinien.

Po włączeniu go otwiera się okno z danymi.

W Windowsie w programie Total Commander też jest dostęp do plików.

W Windows Mój Komputer dalej wyskakuje ODMOWA DOSTĘPU.