Dysk zewnętrzny do kopii zapasowej

Potrzebuję jakiegoś sprzętu gdzie będę mógł skopiować swoje dane.
Nie jest ich strasznie dużo, ok. 250GB obecnie, oczywiście ich ilość pewnie stale rośnie.

Czy rozsądny byłby zakup dysku zewnętrznego za 225zł

Dysk zewnętrzny Maxtor M3 Portable, 1TB

Mam też do wyboru kupić kieszeń SATA USB oraz używany dysk 500GB Toshiba/WD Black za ok. 50zł

Rozsądny. Maxtor/Samsung M3 ma pozytywne opinie.
Jeśli masz pewność, że te używane są w dobrym stanie, to takiego bierz.
Tylko kto sprzedaje WD Black za 50 zł?

Jak to Samsung M3? Te dyski wyglądają tak samo tylko różnią się logiem, ale Samsung M3 jest już niedostępny.
Dlaczego wyglądają tak samo?

Maxtor z tego co wyczytałem to amerykańska firma przejęta przez Seatage.

Czasami bywa tak, że dyski w obudowach nazywają się Samsung albo inaczej, a w środku tak naprawdę jest dysk, np. Seagate.

Kiedyś rozebrałem, chyba właśnie Samsunga, a tam był właśnie Seagate.

Widziałem Samsunga M3, w środku był Seagate ten sam co w Maxtorze.

Czyli Maxtor M3 jest najlepszy? Wybrać go?

Najlepszy z…?
Wszystko zależy od tego jakie ma mieć zastosowanie, jak często będziesz go używać, czy będzie leżeć na półce czy będziesz go wszędzie nosił, od kwoty jaką chcesz wydać, pojemności, szybkości, kształtu, koloru, wagi itd.

Korzystałem chwilowo kiedyś z Samsunga M3 1TB. Działał bardzo dobrze (przebieg miał jak na dysk zewnętrzny duży i 0 błędów) i w ręku wygląda lepiej niż na zdjęciu.

Chcę wydać jak najmniej. Będzie leżał.

A taki?

http://allegro.pl/dysk-zewnetrzny-wd-elements-2-5-750gb-usb-3-0-i6737635939.html

199 zł z przesyłką.

W przypadku tego akurat Samsunga właśnie tak jest.
Pierwszy w ramach reklamacji mi wymienili na nowy który też zdechł w ciągu miecha.

@sensu No nie wiem, czy lepiej dopłacić 30zł i mieć to 1TB oraz pewną gwarancję.

Twój wybór jaki dysk kupisz. Ja ci tylk zaproponowałem alternatywę w niższej cenie…

ok :slight_smile: