Dysk zewnętrzny EMTEC blokuje wszystko

(Kamilos123456) #1

Dzieńdobry, jestem szczęśliwym właścicielem dysku zewnętrznego EmTEC model K220H. Działał on bez zażutów, przedwszystkim był podpięty do TV z moją bazą filmów. Lecz gdy ostatnio chciałem go podpiąć do PC spotykam się z takim czymś. Dysk jest wykrywalny ale nie mogę wejść w jego zawartość. Czytałem gdzieś coś takiego że mógł się zmienić format plików.

(JNJN) #2

Jak da radę dysk trzeba wyjąć z obudowy i podłączyć bezpośrednio do stacjonarki i dopiero zabawa.

No trzeba go podpiąć do innego kompa i  sprawdzić?

Może ktoś próbował coś nagrać z TV i mu się coś pochrzaniło?

(Agatonster) #3

kamilos123456

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

(Kamilos123456) #4

Próbowałem na innym kompie, podłączałem go inym kablem i to samo.

Jakiś czas temu na dysk były zgrywane pliki z komputera ale potem dysk działąła bez zażutów.

Dodam jeszcze że gdy próbowałem zaktóalizować oprogramowanie wewnętrzne dysku gdy ten był podpięty do telewizora, instalacja się blokowała.

(JNJN) #5

To zostaje wyjęcie go z obudowy i podłączenie bezpośrednio do stacjonarki i trzeba wykonać formatowanie lub usunięcie  partycji i formatowanie lub zerowanie i założenie partycji i formatowanie.

Edit:

• wcześniej jak coś trzeba zgrać dane

(Kamilos123456) #6

Dzięki za zainteresowanie i odpowiedź. :smiley:

(JNJN) #7

Dlatego najpierw trzeba go podpiąć (sam dysk) bezpośrednio do kompa i dopiero coś robić programami.

Edit: