Dysk zewnętrzny fixuje

Witam,

 

Posiadam dysk usb 2.0 Natec model: “Rhino” 500GB wraz z kablem Y. Tydzien temu dysk działał prawidłowo i moj laptop bez problemu go wykrywał. Na chwilę obecna, dysk widoczny jest jedynie w “zarządzaniu dyskami”. Dysk jest nie zainicjowany i jest nieznany w komputerze. Przy próbie inicjacji lub włączenia dysku do trybu “online” pojawia sie error "Błąd danych (CRC). 

Chciałbym odzyskac z tego dysku jedynie zdjecia, sformatowac co i podzielic na partycje(w chwili obecnej komputer pokazuje miejsce na dysku jako nieprzydzielone) by działał jak dawniej smigał. Moglibyście krok po kroku poinstrułować mnie ponieważ nie znam sie na dyskach praktycznie wcale.

Z góry dziękuje,

Pozdrawiam,

Dioxanek

To oznacza chyba model obudowy a nie dysk?

Zwykły dysk SATA powinien być w środku.

Po wyjęciu z obudowy powinno dać go się podłączyć bezpośrednio do komputera.

co to pomoze wzgledem mojego problemu ?

Do odzyskiwania najlepsze programy to R-studio i ontrack easyrecovery, niestety płatne. Darmowych zamienników możesz szukać tutaj http://www.dobreprogramy.pl/Odzyskiwanie-danych,Programy,Windows,224.html

Jeśli programy nie wykryją mimo wszystko dysku to trzeba będzie spróbować go podłączyć właśnie bezpośrednio, bez obudowy pod USB.

dysk jest wykrywany w menadzeże dysków i nie da sie go odczytac ani zainicjowac. 

A programy do odzyskiwania danych? Możesz sprawdzić na wersji trial dowolnego.

Po wyjęciu z obudowy i podłączeniu bezpośrednio pod SATA tak właśnie jest. Musisz utworzyć ponownie partycje, a to się wiąże wiadomo z czym. 

TestDisk i PhotoRec.

http://traxter-online.net/testdisk-photorec-odzyskiwanie-danych/

http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=15931

http://www.hotfix.pl/odzyskiwanie-danych-zdjec-z-karty-pamieci-i-pendrive-w-photorec-a365.htm

Na pewno pomoże.

A co na temat stanu dysku pokaże: http://www.dobreprogramy.pl/CrystalDiskInfo,Program,Windows,27691.html

a jak utworzyc na nim partycje skoro nie moge z nim nic zrobic :d Tylko widoczny w tym menagarze:D czy ktos krok po kroku mógłby to opisac :smiley: jestem laikiem :frowning: