Dysk zewnętrzny i dziwne pliki

Witam,

Mam dysk WD Passport 160 GB. Podczas przerzucania plików Z dysku NA inny dysk padł prąd w domu (i pewnie w połowie miasta). Drugi dysk (Seagate) brał zasilanie z kontaktu, więc się wyłączył. Mam laptopa, więc WD nie powinien na to zareagować, ponieważ energię pobiera z USB (możliwe, że był jakiś skok napięcia, czy coś…). Po tym zdarzeniu W niektórych folderach mam takie rzeczy:

wtfef7.th.jpgthpix.gif

Plików oczywiście nie da się otworzyć, foldery zawierają 0 bajtów. Wszystko razem waży jakieś 10x tyle ile powinno, ale dysk raczej nie zmienił pojemności. Aha, nie da się tego usunąć, ponieważ wyskakuje komunikat

wer1gy1.th.jpgthpix.gif

Z tego co pamiętam foldery główne istniały pierwotnie, tylko ich wnętrze szlag trafił. Czy da się to jakoś naprawić? Lub w ostateczności usunąć? Problem w tym, że są też inne pliki, które jeszcze nie uległy uszkodzeniu, więc formata nie chcę robić.

jaki system plików na PASSPORCIE ??

Wybacz, zapomniałem napisać -

FAT32

próbowałeś klasycznego chkdsk z przełącznikiem /R ??

Tak, próbowałem, ale to powoduje, że wszystkie zniszczone foldery były zamieniane na pliki bez rozszerzenia. Jasne, teraz można to skasować, ale czy nie ma szans, aby to wszystko jakoś odzyskać?

spróbuj testdisk-iem i przywróć kopię fatu.

http://www.bezpieczenstwosystemow.pl/in … pic=2948.0

jak to zrobić.