Dysk zewnetrzny. Jak odzyskac dane

Mam w pracy dysk zewnętrzny. Jest dysk podlaczony przez usb do kompa (ma w własne zasilanie). Nie dawno koles formatowal inne dyski, podłączał je do innego wolnego slotu usb, podczas gdy dysk, o którym mowa w temacie byl w uzyciu przez innego uzytkownika sieci lokalnej. Problem powstal, bo pajac sie pomylil i bezpiecznie usunął ten dysk z kompa (wiecie ta ikonka w xp co sie pojawia na tray’u) gdy ktos kopiowal bodajze dane. Gdy sie zorientowal i ponownie go podlaczyl wyskoczyl komunikat:

dysk nie jest sformatowany - czy chcesz sformatować go teraz? Czy cos podobnego. Probowalem odzyskac dane programem TestDisk. Niestety nic z tego. Teraz nie pojawia sie juz ten komunikat i dysk normalnie sie otwiera tyle że jest pusty! Czy jest jakieś bezpłatne wyjście / rozwiązanie problemu?

PC Inspector File Recovery

EasyRecovery <-- Tylko do podglądnięcia, czy dane są

Get Data Back <-- podobnie

Potrzebne mi jest odzyskanie tych danych. Czy jesli okazałoby się, że dysk jest sformatowany to czy, ten PCinspektor pomoże?

Jeżeli zrobiłeś wszystko co możliwe w testdisku, a dysk zachowuje się jakby był sformatowany, to można próbować. Akurat PC Inspector danych raczej nie zniszczy.

Instrukcja do testdiska po polsku

Instrukcja do Testdisk po angielsku

Druga instrukcja do tego programu po angielsku

Może tu coś znajdziesz: viewtopic.php?t=78136

Dzieki! Mam nadzieje, ze cos wydumam :slight_smile: Dam znac jak mi poszlo:)

spróbuj Ontrack easy recorvery. Nazwy podobne ale to co innego. w testach najlepiej wychodzi. No i rzecz jasna nic na tym dysku nie zapisuj teraz.