Dysk zewnętrzny koło 200 zł


(Razdor1988) #1

Witam,zamierzam kupić sobie dysk twardy zewnętrzny który będzie służyć głównie do Backup, jako większy pendrive i musi mieć zasilanie tylko z USB.Myślałem o następujących modelach: http://www.allegro.pl/item476451534_250 ... sklep.html , http://www.allegro.pl/item476367644_hit ... _wawa.html , http://www.allegro.pl/item481825760_160 ... touch.html , http://www.allegro.pl/item477327033_dys ... rakow.html .

.Jakie dyski polecacie oczywiście mogą być inne propozycje i nie też oczywiście nie musi być z allegro.

Proszę o pomoc


(zaklik) #2

Ja bym ci polecił tego WD .


(Razdor1988) #3

Mógłbyś trochę bardziej uzasadnić swoją wypowiedź dlaczego ten a nie tamten?WD wygląda z pewnością najlepiej jak dla mnie ale wiadomo są gusta i guściki , chociaż dysk nie na wyglądać tylko przede wszystkim dobrze działać .Możliwe ,że ten dysk wygląda najlepiej i jeszcze do tego najlepiej działa, jeśli chodzi o markę jestem przekonany co do niej sam mam dysk od WD a kumpel ma 3 lata zewnętrzny dysk i nie narzeka.Podobno kupując dysk nie należy sugerować się marką.Za tą samą cenę mogę kupić samsunga z 250 GB czyli różnica trochę jest 90 GB?Ten WD jest najbardziej opłacalnym zakupem w tej cenie?Z jednej strony planują kupić wewnętrzny dysk o wiele większej pojemności.


(Krzysztofnawrot) #4

Ja wybierałbym pomiędzy dyskiem z firmy WD lub Verbatim. Są znacznie mniejsze od tych, które podałeś w pozostałych linkach, lepiej wyglądają, są zgrabniejsze i na pewno nie będziesz miał problemu z włożeniem dysku do kieszeni. :slight_smile: Firma easy touch jak dla mnie nie jest firmą, która produkuje urządzenia dobrej jakości. To tak jakbyś zamiast laptopa HP czy Toshiba kupił medion'a z supermarketu.


(Razdor1988) #5

Z tego co widzę dyski od WD i Verbabatima są faktycznie trochę mniejsze i mniej ważą i na dodatek wyglądają lepiej.Jaki dysk z tej 2 WD i Verbatima jest szybszy , mniej awaryjny i cichszy czy raczej to w tych dwóch dyskach nie ma znaczenia?


(zaklik) #6

Z tych samych powodów , co są opisane powyżej .


(Razdor1988) #7

oki dzięki kupię się jednak tego WD